Ubisoft se kvůli obtěžování zbavuje dalšího zaměstnance

Ubisoft se kvůli obtěžování zbavuje dalšího zaměstnance

Nařčení se nyní týká designéra Splinter Cellu Maxima Bélanda. Ubisoft projde změnami

Zdroj: Ubisoft
5. 7. 2020

V souvislosti s nedávnou vlnou nařčení herních vývojářů ze sexuálního obtěžování jsme vás v minulém týdnu informovali také o rezignaci creative directora očekávaného Assassin’s Creed Valhalla Ashrafa Ismaila z důvodů nevěry. Není to však jediný incident, s nímž se musí francouzská společnost v těchto dnech potýkat, když ze svého postu viceprezidenta kreativního týmu, ovlivňující podobu většiny her v portfoliu, odchází také Maxime Béland. Ještě před svým ročním angažmá v Epic Games, po kterém se do Ubisoftu vrátil, aby pomohl jednotlivým herním sériím k jejich revitalizaci, se podílel na vývoji Assassin’s Creed a v pozici creative directora na hrách Splinter Cell: Blacklist a Conviction. Zástupci Ubisoftu ve svém prohlášení magazínu Video Games Chronicle Bélandův odchod potvrdili, stejně jako probíhající vyšetřování, týkající se rovněž dalších osob.

Ve světle aktuálního dění ale už poněkolikáté dojde na restrukturalizaci tzv. editoral týmu, který ve svém vyjádření zmiňuje i šéf společnosti Yves Guillemot.

Kreativní tým, který byl v Ubisoftu ustaven před několika měsíci, byl reakcí na upřímný komentář šéfa společnosti v říjnu loňského roku. Yves Guillemot přiznal, že se portfolio nachází ve slepé uličce a kvůli kritice, která se týkala The Division 2 a hlavně Ghost Recon: Breakpoint, došlo na odklad dalších připravovaný titulů jako Watch Dogs Legion, Rainbow Six Quarantine nebo Gods & Monsters. Béland pak měl ze své pozice viceprezidenta zmiňovaného týmu sestavit společně s obchodním ředitelem Sergem Hascoetem operativní skupinu, která bude systematičtěji řídit budoucí rozvoj všech prominentních značek v zájmu kvality a pestrosti. Ve světle aktuálního dění ale už poněkolikáté dojde na restrukturalizaci tzv. editoral týmu, který ve svém vyjádření zmiňuje i Guillemot.

„Budeme mít hodně práce s tím, abychom napravili způsoby, prostřednictvím kterých fungujeme a spolupracujeme. Osobně jsem odhodlaný zajistit prosazení fundamentálních změn. Speciálně pak dohlédnu na změny v obsazení kreativního oddělení, způsobu fungování oddělení lidských zdrojů a odpovědnosti všech manažerů,“ říká Yves Guillemot. Ve svém prohlášení vyjmenovává dílčí změny, zahrnující například schůzky zaměstnanců, na nichž mohou mluvit o problémech a překážkách v práci, přípravu zaměstnaneckého průzkumu napříč všemi pobočkami Ubisoftu a pochopitelně i vyšetřování nedávných incidentů. „Nikdo by neměl být terčem sexuálního harašení nebo šikany na pracovišti a všechny náznaky nepřijatelného chování, o nichž jsme se v nedávné době dozvěděli, nebudou tolerovány,“ uzavírá CEO Ubisoftu.

Jednu z nich škrtil během Far Cry party poté, co se opil, má znít jedna z výpovědí.

Jak bylo uvedeno v úvodu, o odchodu Maxima Bélanda se mluví jako o dobrovolné rezignaci, ta však přichází po sérii závažných obvinění a není tudíž pravděpodobné, že by nebyla rovněž v zájmu Ubisoftu. O konkrétních prohřešcích Bélanda psal už koncem června streamer Denny Underwood vystupující na Twitteru pod přezdívkou Denny the Villain a odvolává se na čtyři nejmenované zaměstnance Ubisoftu, kteří měli být svědky Bélandova nevhodného chování. „Pracoval tu už roky a pravidelně šikanoval zaměstnance a měl nevhodné poznámky k ženám. Jednu z nich škrtil během Far Cry party poté, co se opil,“ má znít jedna z výpovědí. Zarážející je, že o incidentech měli vědět i Bélandovi nejbližší spolupracovníci, ale nikdy prý nedošlo k žádnému zásahu či napomenutí. „Mlátil do zdi během schůzek, ptal se žen ve studiu, s kým souloží. Chrání ho ale vedení a nikdo tudíž nepodal žádnou stížnost,“ psal ještě koncem června jeden z domnělých zaměstnanců Ubisoftu v soukromé komunikaci Underwoodovi. Dále je do ní zahrnuto jméno bývalého creative directora montrealské pobočky Alexandera Amancia, který měl olizovat tvář jedné z kolegyň na další oslavě a Underwood tvrdí, že podobných příběhů má mnoho i z dalších studií.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru