V krátkém sledu po sobě vám přinášíme další soutěž. Tentokrát si zahrajeme o tři kousky hry Feudal Alloy ve verzi pro Steam, tedy na Windows, Mac a Linux. Jedna z nich je přitom doplněna o krásný artbook, který vás blíže seznámí s okouzlující grafikou zdejšího světa. Ceny do soutěže věnovali samotní vývojáři, znojemský tandem Attu Games. Součástí artbooku je i arch se samolepkami a navíc je knížka očíslovaná a podepsaná Lukášem Navrátilem a Evou Balíkovou, kteří budou rovněž hosty dnešního vidcastu.
Jako obvykle i v tomto případě budete muset pro vítězství v soutěži něco udělat. Pokud chcete jednu ze tří her vyhrát, musíte nám do diskuze pod tento článek napsat, jaký je váš nejoblíbenější příběh, v němž vystupuje nějaký robot a proč. Nemusíte se přitom omezovat jen na videohry, ale klidně zavzpomínejte na knihy, komiksy nebo filmy. O vítězích znovu rozhodne náhoda. Příští pondělí v poledne vylosujeme tři výherce. Stejně jako posledně platí, že do soutěže je zařazen každý účastník jen s jedním příspěvkem, na opakované komentáře nebude brán zřetel.
Přejeme všem účastníkům hodně štěstí a těšíme se na vaše tipy na nejlepší robotí příběhy.
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.
KOCOUR: No a co to je, he?
KRYTON: Ještě nikdy jsem jí neviděl – nikdo jí neviděl – ale myslím, že je to bílá díra.
RIMMER: Bílá díra?
KRYTEN: Každá akce vyvolá protikladnou reakci. Černá díra likviduje vesmírnou hmotu a čas a bílá díra je vrací zpět.
LISTER: Takže, ta díra chrlí čas zpátky do vesmíru? (Nasadí si svou beranici)
KRYTON: Přesně tak. Proto jsme na lodi svědky těchto zvláštních časových úkazů.
KOCOUR: No a co to je, he?
KRYTON: Ještě nikdy jsem jí neviděl – nikdo jí neviděl – ale myslím, že je to bílá díra.
RIMMER: Bílá díra?
KRYTON: Každá akce vyvolá protikladnou reakci. Černá díra likviduje vesmírnou hmotu a čas a bílá díra je vrací zpět.
LISTER: (Bez čepice) Takže, ta díra chrlí čas zpátky do vesmíru? (Nasadí si beranici)
KRYTON: Přesně tak. Proto jsme na lodi svědky těchto zvláštních časových úkazů.
LISTER: A co tim myslíš?
KRYTON: Jako právě teď, když se čas opakoval.
KOCOUR: No a co to je?
Mám sice radši listra, ale pokud jde o roboti postavu tak rozhodně kryton. Má super hlášky a nejlepší scénka s ním je podle mě když ho učí lister lhát.
Hal 9000 – předchůdce všech velkých robotických zločinců, uvěznených ve svých počítačových tělech, který v nás jako první probudil otázku zda-li umělá inteligence je opravdu jen strojové-naprogramované chování či může myslet dle svého vědomí/svědomí.
Položil tím základy pro takové postavy jako byla SHODAN, GLaDOS, Mr. House a mnoho dalších v celé naší pop kultuře, nejen herní.
Ze seriálu určitě Kryton, protože Červený trpaslík je kultovka a pro mě těžce srdcová záležitost.
Jako videoherní robot ve mě zanechal největší stopu určitě Simon Jarrett ze hry SOMA. Celá SOMA pro mě byla jedním z nejhutnějších videoherních zážitků vůbec. Možná proto, že jsem se s hlavním hrdinou zcela ztotožnil a atmosféra hry mě poté úplně pohltila.
Komiksový robot jednoznačně Robotela z Černé Palice od Jeffa Lemira , kterou u nás počešťuje a vydává nakladatelství Comics Centrum. Je to hodná a velmi nápomocná robotka v partě stárnoucích superhrdinů. Nechci tady spoilovat, tak jen řeknu, že jsem zvědavý na její pokračování v hlavní kontinuitě příběhu.
A má nejoblíbenější kniha s robotickou tématikou je klasika od Isaaca Asimova Já robot. Toto dílo určitě nemusím nikomu představovat.
Jinak bych Vám chtěl kluci , velice poděkovat za celý Vortex. Sleduji Vás od začátku a jste top. Jen houšť 🙂
Taktéž jsem si hodně oblíbil Connora, který, když jel na pohodovou „lidskou“ linku a utužoval vztahy s Hankem, tak byl neskutečný bad-ass frajer, se kterým jsem měl chuť dát přátelskou ránu pěstí do ramene, byť bych si asi zlomil všechny klouby na pravačce :D.
Naopak jsem neskutečně cítil odtažitost vůči Marcusovi. Nevím, asi se na můj vkus občas choval moc nelogicky.
Ale u mě vede Bender z Futuramy 🙂
Když jsem byl ještě malý Panáček, tak ve školní družině měli krabice se starými čísly časopisu ABC a v některých z nich byl na pokračování komiks Vzpoura mozků. Ročníky nebyly kompletní, takže dodnes nevím jak to dopadlo 🙂
S mým dětstvím se pojí i éra VHS videokazet a jednohlasých rychlodabingů, takže již zmíněné filmy jako Robocop a Číslo 5 žije.
Z herních jistě září hororová SOMA, kde se odehrávají robotické „osudy“, a celkové (ne)známo se odhaluje postupem celé hry. Thalos principle si hraje s podobným tématem, vryl se do mě podobně roboticky. A samozřejmě nesmí chybět zabijácky chladná a sarkastická GLaDOS, kterou i přes to, nás chce jen na to jedno (testování), všichni milujeme.
Knihy by byly na dýl … xD
( Red Dwarf ) Top robot.
Můj nejoblíbenější animovaný film z dětství. Robot který spadl do jezera a neměl vůbec žádnou rez 😀
Nepopsatelný pocit když se objevil ve filmu Ready Player One.