Není to jen Polda 7. Tato poslední kauza ale opět vzbudila diskuzi, jak je to vlastně s nelegálním obsahem, piráty a sdílením či stahováním takového obsahu. A co je legální a co už ne? Ulož.to se u nás stalo v podstatě synonymem pro snadno dostupné nelegální hry, hudbu, filmy, seriály, ale i knihy, které nahrávají samotní uživatelé. Zbavuje se tím ale provozovatel veškeré odpovědnosti?
Na tyto i další otázky jsem se chtěl zeptat právě zástupců Ulož.to. I když přirozeně nejde o jedinou podobnou službu, je tou největší a nejznámější u nás, kterou využívají i lidé, kteří si s internetem příliš netykají. Je ovšem také tou nejviditelnější, která na první pohled nepůsobí jako nějaká temná pirátská zátoka, ale seriózní byznys. Zástupce Ulož.to nepřijal naše pozvání k rozhovoru ani nezodpověděl relevantním způsobem žádnou naši otázku. Reagoval tak, že to působilo, že mlčení okolo zjevného problému je to, co serveru vyhovuje.
Obrátili jsme se proto na dva experty. Pozvání k rozhovoru přijali advokáti Jaroslav Menčík z MAVERICKS a Rudolf Leška z kanceláře ŠTAIDL – LEŠKA, kteří jsou oba v této problematice zběhlí. Podívejte se na video.
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.
Takže ano můžete být v klidu zloději budou vždy levnější.
Potřeba vlastnit a pouštět launchery, nechávat na pozadí běžet anticrackovací a telemetry systémy co vytěžují procesor..
Mít možnost opravdu hru vlastnit na flashdisku a né někde na serveru, spousta lidí neumí anglicky a stahuje si češtiny do her, ty však často mohou ztratit podporu s tím jak na hru vychází nové patche a češtině se tvůrci přestanou věnovat.. těch důvodů je daleko víc a asi nemá cenu vše vyjmenovávat, pirátství škodí a bere příjmy, které mohou být reinvestovaný do titulu nebo budoucích titulů.
Ale pokud si člověk danou hru zakoupí, měl by být svobodný v tom si pirátskou kopii pro svoje vlastní potřeby stáhnout a tím vyřešit případný problém s danou hrou.