Film Gran Turismo podle informací magazínu Collider překonal hranici 100 milionů dolarů v příjmech z prodejů vstupenek. Jde o velký a důležitý milník, jenž naznačuje, že i takové filmy, které po prvních několika dnech vyvolávají spíše pocit finančního neúspěchu, mohou dozrát a hlavně přilákat dostatek dalších diváků, aby se celá situace výrazně zlepšila. Okolnosti kolem Gran Turisma navíc byly zasaženy stávkou organizovanou odborovým svazem SAG-AFTRA, kvůli které byla premiéra filmu ve Spojených státech odložena až na konec srpna, i to ale mohlo filmu paradoxně pomoci.
‘Gran Turismo’ Global Box Office Crawls Past Major Milestone https://t.co/wXdDoU69mB
— Collider (@Collider) September 17, 2023
Co se týče zmiňované výše příjmů, jde samozřejmě o celosvětový výsledek, ke kterému se ale film neprobojovával snadno. Příjmy z prvních tří dnů se zastavily na hranici 17 milionů dolarů s tím, že přes 5 milionů dolarů z této částky pocházelo z prodeje vstupenek na předpremiérová promítání. Fakticky tak film dokázal za první dny z prodeje obyčejného vstupného vygenerovat pouze 12 milionů dolarů, a to se nezdálo být dostatečné. Collider se proto snaží odpovědět na otázku, co přesně kromě pozdního uvedení filmu v USA stojí za aktuálním úspěchem, a jedním z faktorů může být i orientace marketingové kampaně.
Na místo toho, aby bylo Gran Turismo promováno coby adaptace videohry, mnohem častěji se mluvilo o inspirativním příběhu založeném na skutečných událostech kolem mladého závodníka Jaana Mardenborougha, což může působit univerzálněji. Přesto ale nelze pominout, že film je videoherní adaptací a jako takový zůstává dle tržeb na chvostu žebříčků a tabulek. Collider připomíná například filmové Uncharted, které utržilo přes 400 milionů dolarů, ale také Detektiva Pikachu (450 milionů dolarů) či starší Warcraft (440 milionů dolarů). S rozpočtem kolem 60 milionů dolarů to ale autorům Gran Turisma ve finále nemusí tak vadit a režisér Neill Blomkamp si může na konto přičíst film, který nepropadl.