Díky pozvání studia Warhorse jsme měli možnost poprvé okusit Kingdom Come: Deliverance II, nicméně nejen to bylo náplní naší výpravy do Kutné Hory, kde se celá akce odehrávala. Dojmy ze hry si v tuto chvíli ještě musíme nechat pro sebe, ale o naší cestě a zážitcích jsme mohli informovat, jak jste možná zaznamenali na sociálních sítích. Lidé z Warhorse a především pak Tobias Stolz-Zwilling si pro nás nachystali celodenní program, během kterého jsme neseděli jen u počítačů, ale vydali jsme se společně i na poznání skutečné Kutné Hory, abychom měli srovnání a mohli ocenit, jak toto město vývojáři převedli do hry, respektive jeho někdejší podobu. A díky nápaditému porovnávání herních lokací přímo v místech těch skutečných pro vás máme i pár nových pohledů na hru.
Vývojáři to rozhodně neměli snadné, navíc některá místa byste dnes poznávali velice obtížně. Mnoho věcí se změnilo, prošlo úpravami nebo přestavbami v pozdějších architektonických stylech, ale nemůže být pochyb o tom, že se procházíme po Kutné Hoře. Naše skutečná a současná výprava například začala u známé kamenné kašny, jež je zrovna ukázkovým příkladem, jak se město měnilo, což dokládá i kamenný dům, k němuž jsme zamířili poté. Některé fasády nebo průčelí ovšem zůstaly zachovány, tudíž jsou i případy, kdy jsou některá místa ze hry více než povědomá. Jedná se o vyhlášený Vlašský dvůr, který byl k vidění již na jednom oficiálně zveřejněném screenshotu, a samozřejmě ikonický chrám svaté Barbory. Ten by byl poněkud paradoxně sám o sobě ve hře k nepoznání, pokud by nešlo o takovou dominantu, ale navzdory dnešní podobě po změnách a přestavbách ho samozřejmě nelze ve hře nepoznat – sami se můžete v naší galerii podívat hned na tři různé pohledy. Na dalších snímcích pak lze vidět i kostel sv. Jakuba a jednu z lokací, kterou jsme navštívili ve hře, ale dnes už bychom ji bez nápovědy asi nepoznali.
A jelikož tušíme, že budou tyto fotky podrobně analyzovány, rovnou jsme vám je ořízli.
Vycházka to byla náročná, ale díky skvělému výkladu i velice kulturně obohacující. Aby té kultury nebylo málo, po zakončení cesty před svatou Barborou jsme se nakonec vydali dovnitř chrámu, kde nás čekala velkolepá živá ukázka soundtracku Kingdom Come: Deliverance II. Popravdě bych snad ani neměla psát ukázka, jelikož šlo o téměř hodinový plnohodnotný koncert s orchestrem i sboristy, který pochopitelně nedirigoval nikdo jiný než sám autor hudby Jan Valta. Díky výběru skladeb, jež hrají mnohdy na značně odlišných místech hry a doprovázejí různorodé situace, jsme tak měli možnost slyšet vydatný průřez soundtrackem. Na úvod jsme si poslechli skladbu Saint Barbara, která v těchto prostorách zazněla už při samotném odhalení hry, a vedle atmosférických a příběhových skladeb nechyběla ani svérázná píseň Our Hero Henry, kterou si v oznamovacím videu pobroukával Luke Dale alias Jan Ptáček.
Je nám jasné, že byste se rádi více dozvěděli i o samotné hře, ale všechno má svůj čas. Ale můžete nám věřit, že až to bude možné, rádi se s vámi o své dojmy a poznatky z Kingdom Come: Deliverance II podělíme.
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.
Je ohromujúce vidieť, ako si vývojári na tej presnosti dali záležať a aby skutočne vyzerali budovy tak, ako stovky rokov dozadu. A zároveň také zvláštne sledovať, ako sa niektoré tak radikálne prestavali. Ale stále trochu vidieť tie podobné obrysy.