Možná jste už Minecraftu odrostli, možná se k němu vracíte díky dětem, anebo vášeň nikdy neuhasla a do světa plného pixelů, bloků nejrůznějších materiálů, potvor a dobrodružství se pouštíte neustále. Ať už tedy chováte jakýkoliv vztah, Minecraft tu brzy bude 15 let a vývojáři z Mojangu se pochlubili úctyhodným číslem. Zaznamenali totiž přes 300 milionů prodaných kusů, čímž si titul upevňuje své neotřesitelné místo v žebříčku nejprodávanějších her historie, následován pátým dílem série Grand Theft Auto s více než 180 miliony.
Informace zazněla během nedělního přenosu Minecraft Live, který se zaměřoval na novinky v nejnovější verzi hry, potvrdil vítěze v hlasování o dalšího živočicha do hry, a v závěru se stočil právě k bilancování a oznámení výše uvedeného milníku. „Může to působit, že hranaté biomy z Minecraftu jsou s námi od začátku času, ale Minecraft Live nám všem připomněl, že Minecraft příští rok oslaví 15 let,“ uvedli zástupci Mojangu ve článku, které zmiňované vysílání shrnuje.
Společně s tím zveřejnili zábavnou statistiku nejrůznějších činností a akcí přímo ve hře, aby podtrhnuli, jak velký zájem o hru je a kolik ji měsíčně hraje lidí. Za jediný měsíc – statistika zahrnuje čísla od letošního září do října – vyrobili hráči v průměru 8,8 milionů krumpáčů, zabili 15 milionů kostlivců, ochočili si přes 400 tisíc vlků nebo ujeli téměř 1000 kilometrů na zádech prasete. Tolik k tomu, jak populární Minecraft je a jaký má očividně potenciál díky nejrůznějším spin-offům a crossoverům, které Microsoft coby majitel Mojangu pravidelně zřizuje.
Zarážející ovšem je, že ani v tomto článku, který před oslavou v příštím roce bilancuje dění kolem Mincraftu, nepadla zmínka o autorovi hry, kterým je švédský programátor Markus Persson. Jak je ale patrné, Perssonovy nevybíravé komentáře na konto své hry a společnosti, kterou opustil v roce 2015, vyústily v určité napětí, v němž se už žádná ze stran nechce v tomto ohledu příliš vyjadřovat. Byl to nicméně Persson, který v roce 2021 prohlásili, že je Minecraft mrtvá hra, alespoň v tomhle se ale programátor mýlil.
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.