Situaci ve společnosti Activision Blizzard se už dlouhodobě nedaří zlepšit. Vydavatelé slavných herních sérií čelí sérii nařčení z nevhodného chování na pracovišti, šikany i sexuálního obtěžování, které jsou předmětem soudního sporu i celospolečenské diskuze. Minulý týden navíc došlo ke zhoršení celkového stavu, když byl do problému vtažen i prezident společnosti Bobby Kotick, který měl podle listu Wall Street Journal přehlížet některé prohřešky a sám vystupovat vůči svým kolegům neadekvátním způsobem. Po tomto zjištění, které Activision dementoval a postavil se za Bobbyho Koticka, však vyšli zaměstnanci společnosti na protest a společně s některými investory žádají prezidentovu rezignaci. A jak se zdá, právě tlak ze strany investorů může skutečně znamenat Kotickův konec. Podle další zprávy Wall Street Journal měl totiž na páteční schůzce s vedením Blizzardu říct, že zváží rezignaci, pokud se nepodaří situaci v Activisionu a dalších přidružených společnostech rychle vyřešit.
Na další schůzce, která měla proběhnout s nejvyššími manažery Activisionu, pak mělo podle WSJ zaznít, že někteří ze zaměstnanců nebudou spokojeni do té doby, dokud Kotick neodstoupí.
„Pan Kotick, který stojí v čele Activisionu již tři desetiletí, na pátečním setkání s vedením společnosti Blizzard Entertainment přímo neřekl, že odstoupí, ale ponechal tuto možnost otevřenou, pokud se problémy s neadekvátním chováním ve společnosti rychle nevyřeší,“ uvádí Wall Street Journal s odvoláním na zdroje blízké této kauze. Na další schůzce, která měla proběhnout s nejvyššími manažery Activisionu, pak mělo podle WSJ zaznít, že někteří ze zaměstnanců nebudou spokojeni do té doby, dokud Kotick neodstoupí. Na což měl stávající prezident společnosti reagovat slovy, že se stydí za některé z předchozích incidentů a omluvil se, jakým způsobem tyto problémy řešil. Jak ovšem poukazuje Kotaku, problém tkví v tom, že sám Kotick byl přirozeně u toho, když v roce 2007 a 2008 došlo k postupnému spojení s Blizzardem, takže je přímo zodpovědný také za nastavení základních hodnot firemní kultury a důraz na jejich dodržování.
A právě to se v uplynulých měsících ve světle všech obvinění řešilo a byl to opět Kotick, kdo promluvil o nulové toleranci vůči nevhodnému chování. Zaměstnanci se proto měli podle Wall Street Journal ptát, proč nejsou pravidla aplikována právě na Koticka, stav ale zůstává neměnný od posledního vyjádření Activisionu. Mluvčí minulý týden uvedl, že momentálně neexistují důkazy, které by potvrdily to, co Wall Street Journal říká, a tudíž není důvod aplikovat je na prezidenta společnosti. Mezi tím pak podle WSJ sice vzniká v Activisionu výbor pro kontrolu bezpečnosti na pracovišti, který má pomoci zlepšit pracovní kulturu, ale údajně ještě neexistují žádné konkrétní plány, jak se má do zlepšování zapojit, případně jak postupovat ve vyšetřování Bobbyho Koticka.
Bez ohledu na to se ale nezdá, že by situace uvízla na mrtvém bodě – pokud jsou Kotickova slova z minulého pátku pravdivá, už jen samotná úvaha nad odstupem z funkce naznačuje, jak enormní tlak momentálně zaměstnanci, ale spíše investoři vyvíjí a na místech, kde jde o peníze, si se svou pozicí vskutku nemůže být nikdo zcela jistý.
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.