Pokud jste poslední týdny netrávili s hlavou zarytou v písku a neignorovali jste dění na poli zábavního průmyslu, tak vám určitě nemohla uniknout zpráva týkající se příchodu Zaklínače na streamovací platformu Netflix. Fantasy seriál na motivy polské knižní série budil pozornost již dlouho před svým vydáním a na velkou skupinou diváků Netflix natrefil i mezi hráči. Důvodem je samozřejmě třídílná série od rovněž polského CD Projektu RED, nicméně tato pozornost funguje obousměrně. Nedlouho po vydání seriálu se totiž hernímu Zaklínači dostalo takové pozornosti, jakou tento mutant a bijec monster dosud nepoznal.
Alespoň tak to vyplývá z dat Steamu, kterými se na Twitteru oháněl Marcin Momot, komunitní manažer týmu. Ten se v neděli 29. prosince pochlubil tím, že třetí díl herní série oslovil naráz 93 835 hráčů. Což je více, než tomu bylo kdykoli předtím. Nešlo přitom o jednorázovou událost, neboť hned následující den byl tento rekord pokořen a svět Divokého honu zlákal rovnou 94 651 hráčů. Pokud navíc zavítáte na web Steam Charts nyní, tak uvidíte, že opětovně probuzený zájem hráčů se už zasadil o překročení magické hranice stovky tisíc současně připojených. A podotýkám, že se jedná o data pocházející pouze z jediné platformy. Od října loňského roku je navíc možno Geralta potkat i na Switchi.
New player record for @witchergame on @Steam, over 4 years after the release! ❤️ pic.twitter.com/mTGvmrMM5a
— Marcin Momot (@Marcin360) December 29, 2019
Tato situace neplatí pouze pro poslední díl herní série. Ze statistik webu Steam Charts nadále vyplývá, že rekord prolomil i první díl a obnovený zájem se týká i prostřední části herní trilogie. Za pozornost stojí také fakt, že herní komunita hru vyhledává i pasivně a díky tomu například na Twitchi Zaklínač v prosinci oslovil přes 30 tisíc sledujících, zatímco ještě v říjnu to byly sotva čtyři stovky diváků. O důvodu nárůstu popularity nemá cenu spekulovat, seriál zkrátka táhne, pozoruhodné je ale nicméně i to, že obrovské popularity se dočkal seriál i na samotném Netflixu, a to i navzdory tomu, že pro sledování je lepší znát příběhové pozadí a že se přeci jen nejedná o globálně oblíbenou fantasy, jakou je například Pán prstenů či rovnou Hra o trůny. Nicméně zde popularitě jistě pomáhají nepopiratelné kvality seriálu, o kterých již mohly více napovědět Zdeňkovy dojmy, byť bez výhrad to rozhodně nebylo. Tak jako tak se Netflix mohl pochlubit tím, že Zaklínač se stihl zařadit do desítky nejpopulárnějšího nového obsahu uplynulého roku, a to přišla premiéra až ve druhé polovině prosince.
Takovýto druhý dech pochopitelně budí otazníky okolo dalšího obsahu. Zde můžeme připomenout, že Netflix již plánuje druhou sezónu a ani CD Projekt RED dost možná neřekl své poslední slovo. Na podzim totiž vyšla zpráva o tom, že herní vydavatel ukončil měsíce trvající spor se slavným polským spisovatelem a za pomocí blíže nespecifikované finanční kompenzace si mimo jiné otevřel také zadní vrátka i pro další případné tituly zasazené do tohoto univerza. Třetí díl se navíc v uplynulém roce navíc na Steamu velmi dobře umístil i v žebříčku nejprodávanějších her.
Pokud jste již seriál zhlédli, mohli jste na konci druhého dílu slyšet chytlavou píseň Toss a Coin to Your Witcher, jež je v česky dabované verzi seriálu kompletně počeštěná a přezpívaná. Skladba si na západ od nás okamžitě získala obrovskou popularitu, má to však háček. Na Spotify, Apple Music ani v žádné jiné podobné službě na tuto skladbu v její originální podobě nenarazíte. Soundtrack pro seriál je prý sice připraven k vydání, dosud mu ale nikdo nedal zelenou. Ovšem díky činorodé komunitě lze na tuto skladbu čerstvě narazit v českém VR hitu Beat Saber. Řeč je samozřejmě o anglickém originálu a jak to vypadá v praxi, to můžete vidět například zde. Jelikož jde ale o uživatelský přídavek, tak je píseň v současnosti dostupná pouze pro PC verzi hry a majitelé PSVR se k ní nedostanou.
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.
No Witcher je rozhodně živoucí svět na rozdíl od toho Kojimova:D
Hry i knihy mne bavily, ale tohle byl nudný děs!