V roce 2017 byla předčasně odhalena hra Yoshi’s Crafted World, o níž ještě před Nintendem a chystaným oznámením na Redditu informoval jeden z uživatelů. Dotyčný tehdy uvedl, že informaci a screenshot videa na YouTube obdržel od svého kamaráda, jenž pracuje v Googlu, což dokládala i adresa „admin.youtube.com“. Video tehdy bylo už soukromě nahrané na kanálu Nintenda a teprve čekalo na své uvedení. Tento leak ovšem není ani zdaleka ojedinělým, jak dokládá zpráva o tisících podobných případů ve společnosti Google, nejen těch herních, o čemž podrobně informuje magazín 404 Media.
Magazín získal zprávu a databázi mapující období od roku 2013 do 2018, problém má ovšem přetrvávat dodnes, což později doplnil insider Tom Henderson. Podle něj šlo tehdy skutečně jen o špičku ledovce a Google má i nyní vyšetřovat herní úniky pocházející právě z YouTube a od jeho zaměstnanců, kteří k nim mají přístup. Sám Henderson navíc již před několika dny zmiňoval, že YouTube vyšetřuje zaměstnance, kteří porušili smluvní podmínky, kvůli dvěma konkrétním přístupům do backendu platformy v uplynulých 18 měsících, přičemž jedno z nich se týkalo her. K prvnímu vyšetřování mělo dojít na konci roku 2022, kdy se přišlo na použití kódů objevujících se ve videích od tvůrce KSI ještě před jejich zveřejněním, načež autor na základě toho zatlačil na Google. Druhé vyšetřování mělo začít v době zveřejnění (a uniknutí) traileru na GTA VI, ačkoli Henderson přiznává, že mohlo jít o náhodu. Podobným způsobem pak zřejmě unikl i seznam her představených během posledního State of Play. A už nyní se spekuluje o tom, zda se nějakých úniků dočkáme i v souvislosti s nadcházejícím Summer Game Festem.
Druhé vyšetřování mělo začít v době traileru na GTA VI.
Není však pochyb o tom, že skrze YouTube a soukromá videa či naplánované premiéry se ven dostává velké množství úniků. Zaměstnanci YouTube sledují videa nejen kvůli kontrolám souvisejícími s monetizací či omezením obsahu, sledují zkrátka všechno. Vrátíme-li se však ke zmíněnému titulu Yoshi’s Crafted World, je rovněž zajímavé, jak o tomto případu úniku Google píše ve své zprávě. Na základě interního rozhovoru byl totiž označen jako „neúmyslný“. Společnost Google se ovšem provinila i v závažnějších oblastech, jelikož zpráva dále zmiňuje například případy náhodných záznamů dětských hlasů či ukládání tisíců SPZ nalezených ve fotografiích ke Google Street View. Google se k tomuto vyjádřil s tím, že tyto případy z let 2013 až 2018 byly tehdy zkontrolovány a vyřešeny, některá interní hlášení zaměstnanců se navíc ukázala jako problém třetích stran, případně vůbec nakonec nešlo o problém.
Četnost úniků a předčasně šířících se informací i samotných videí, k jejichž zveřejnění ještě nemělo dojít, v každém případě podrývá důvěru vývojářů a vydavatelů k YouTube jako platformě. Pakliže může takto docházet (a již docházelo) k únikům za přičinění zaměstnanců Googlu, vydavatelé na to mohou zareagovat a začít přistupovat jinak ke zveřejňování a oznamování svého obsahu. YouTube byl a je pro insidery a leaky dobrým zdrojem, někteří z nich ovšem zareagovali v tom smyslu, že spoustu informací mají odjinud, takto zareagovala například Midori a ozval se i billbil-kun. Ostatně i sám Tom Henderson patří mezi ty, kteří získávají informace jinými kanály. Otázkou nyní zůstává, kolik věcí takto mohlo uniknout v posledních letech, případně zda mezi tyto případy spadá i právě GTA VI.