branding
Elden Ring, Bandai Namco Entertainment, George R. R. Martin Elden Ring nikdy nehrál

George R. R. Martin Elden Ring nikdy nehrál

Nemá čas, musí psát Vichry zimy. Ale dřív ho pohltily hry jako Railroad Tycoon či Homeworld

Zdroj: FromSoftware
27. 10. 2022
Název: Elden Ring Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 2. 2022

Spisovatel George R.R. Martin sice pomohl vytvořit svět hry Elden Ring, ale – hádáte správně – nikdy ji sám nehrál. Prohlásil to v talk show stanice CBS The Last Show with Stephen Colbert. Vlastně už nehraje podle svých slov hry raději vůbec.

“Nehrál jsem ji, protože to vypadá, že lidé chtějí knihu Winds of Winter,” zažertoval Martin v narážce na Vichry zimy, dlouho chystaný šestý díl fantasy ságy Píseň ledu a ohně. Hry už nehraje, ale nebylo tomu tak vždy. “Mám bohužel naprosto návykovou osobnost. Kdysi dávno jsem hrál videohry. Hrál jsem tituly jako Railroad Tycoon, Master of Orion a Homeworld,” prozradil.

„Největším přínosem fantasy titána je nepochybně sepsání pevných základů světa, který bude možné rozšiřovat i v budoucnu.“

“Vtáhlo mě to a týdny a měsíce ubíhaly. Seděl jsem tam v červeném flanelovém županu a říkal si: „Ještě jednu hru, ještě jednu hru!”” zavzpomínal Martin na své hráčské roky. Takže se nakonec raději slavný spisovatel rozhodl přestat hrát úplně, což jeho fanoušci na druhé straně možná rádi uslyší. Alespoň se nerozptyluje dalším koníčkem…

Přesto je podle svých slov vděčný, že se na úspěchu Elden Ringu mohl zčásti podílet. Autor Elden Ringu a dalších fromovek Hidetaka Mijazaki je jeho velkým obdivovatelem a snil o spolupráci s Martinem. Mijazaki zůstal autorem příběhu hry, ale spisovatel navrhl svět a popsal události, které titulu předcházely. Smyslem bylo mimo jiné, aby lore hry získal trochu jasnější kontury ve srovnání s kryptickým vyprávěním v sérii Dark Souls.

Petr Strecker to komentoval i v naší recenzi Elden Ringu. “Vykreslení hlavní kostry příběhu je tentokrát mnohem explicitnější a autoři hned na počátku prodávají hráčům jasné cíle detailním popisem hlavních aktérů a jejich rolí, spíše než abstraktním naváděním do neznáma. Největším přínosem fantasy titána je pak nepochybně sepsání pevných základů světa, který bude možné rozšiřovat i v budoucnu,“ zhodnotil Petr.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru