Budovatelská strategie Cities: Skylines vyšla v březnu 2015 a na Steamu má 93 procent kladných hodnocení. Pokračování v podobě Cities: Skylines II dorazilo loni v říjnu a titul chválí jen 59 procent hráčů. Důvodům jsme se věnovali už v minulosti. Hra nevyšla v optimální formě a navíc samozřejmě bojuje s něčím, co při nejlepší vůli nejde v Day 1 překonat. Jednička má obrovskou podporu rozšíření a modifikací, což z ní za uplynulé roky učinilo něco skutečně masivního. V očích hráčů často téměř dokonalého. Zatímco ale vývojáři nepochybně doufali, že časem se pozornost fanoušků přesměruje k dvojce, zatím je trend spíš opačný.
Není to takové drama jako u Payday 2 a 3, kde starší hra tu novější v aktivitě fanoušků zcela drtí. Přesto nelichotivá statistika fanoušky zaujala. Vychází přitom ze srovnání na SteamDB. Titul Cities: Skylines II zaznamenal skvělý start. V maximu ho hrálo před třemi měsíci víc než 104 tisíc lidí současně. To jednička se vydrápala jen na 60 tisíc hráčů najednou a bylo to už před 9 lety. Nicméně teď je situace odlišná. Jedničku už zase každý den hraje víc lidí než dvojku. Za posledních 24 hodin to bylo u Cities: Skylines skoro 11 tisíc lidí a u Cities: Skylines II necelých 8 tisíc lidí.
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.
Dlouhodobě se držím toho, že si raději zahraju kvalitní starší/starou hru než nějakou novinku (novější hru) která má v kvalitě nedostatky. Tím myslím taky dobře udělané remastery nebo remaky, například Resi Evil 2 a podobné.
Tomuto stanovisku – staré dobré věci nestárnou a/nebo přetrvají – mne už před desítkami let naučil život a to ve všech oblastech lidského konání. Jakožto starému člověku se mi to skoro každodenně potvrzuje, že to platí taky v dnešní době.
Cities Skylines 2 ještě pořád má šanci být kvalitní hrou – pokud vývojáři „vezmou rozum do hrsti“, pokud budou hře věnovat dostatek času a péče.