Vývojáři z českého studia Charles Games oznamují další historickou hru, která dorazí na mobilní platformy, PC a Mac už na jaře příštího roku. Půjde o bezplatný titul Train to Sachsenhausen, který vzniká ve spolupráci s obecně prospěšnou společnosti Živá paměť a bere si za cíl interaktivním způsobem připomenout listopadové události roku 1939 spojené s uzavřením vysokých škol, popravou českých vysokoškolských studentů a jejich věznění v koncentračním táboře Sachsenhausen. Hráč se ujme role čerstvého studenta medicíny, který ony události sám osobně prožívá – účastní se protinacistických demonstrací, je přítomen i pohřbu Jana Opletala, dotkne se ho zatýkání na vysokoškolských kolejích v Ruzyni a hráč prostřednictvím něj prožije i transport do zmiňovaného koncentračního tábora.
„Train to Sachsenhausen je krátká intenzivní zkušenost, ve které může každé rozhodnutí ovlivnit váš osud,“ říká hlavní designér hry Vít Šisler. Naznačuje, že hra bude kombinovat prvky adventury a interaktivního románu s komiksovým zpracováním, který je studiu Charles Games vlastní. Podobný styl vyprávění uplatnily i předchozí tituly studia, jejichž rozsahu Train to Sachsenhausen nedosáhne, což ale nic neubírá na historickém významu a důležitosti nově vznikajícího projektu. „Hra má silnou atmosféru zejména díky výrazně stylizovaným kresbám,“ doplňuje art directorka Eva Nečasová s odkazem na výtvarníka s pseudonymem Ticho 762, který je autorem komiksů.
„Jsem rád, že můžeme přiblížit mladé generaci inovativní formou důležité historické události spojené se 17. listopadem 1939,“ doplňuje historik a ředitel společnosti Živá paměť Pavel Voves. Podle svých slov věří, že aplikace vzbudí zájem dozvědět se více o osudech českých vysokoškoláků, kteří se stali oběťmi nacistických represí, a to interaktivní formou, rovněž za přispění rozhovorů s pamětníky těchto událostí. Jedním z nich bude Karel Hýbka, kterého se dotklo zatýkání během tzv. „zvláštní akce“ v noci ze 16. na 17. listopadu i přesun do koncentračního tábora. „Ostříhali nás dohola a dostali jsme pruhovaný hadry s číslem. Jméno jsme ztratili na celou dobu pobytu v táboře,“ uvádí na jednom ze screenshotů ze hry. Vzpomínky Karla Hýbka a dalších budou zařazeny do virtuálního muzea, které bude součástí hry a umožní seznámit se nejen s příběhy jednotlivých studentů, ale také s dobovými dokumenty a fotografiemi.
Pokud vás hra zaujala, můžete se na oficiálních stránkách přihlásit k odběru newsletteru a očekávat další informace, které nepochybně v průběhu nadcházejících týdnů a měsíců od Charles Games dorazí. Po Attentatu 1942 a Svobodě 1945 se jedná o další velmi zajímavý projekt, který by rozhodně neměl uniknout vaší pozornosti.
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.