branding
Implausible Tales, Moravian, Česká hra Implausible Tales si bere to nejlepší z 90. let

Česká hra Implausible Tales si bere to nejlepší z 90. let

Logická plošinovka říznutá adventurou vypráví o čtyřech impech zakletých v jednom těle

Zdroj: Moravian
27. 9. 2024
Název: Implausible Tales Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , ,

Pokud se vám stýská po starých logických plošinovkách a adventurách, mohla by vás zaujmout právě vznikající česká hra Implausible Tales, na níž pracuje studio Moravian Games, konkrétně pak vývojář Jakub Pernes. Ten se rozhodl na 90. léta ve hrách nejen zavzpomínat, ale rovnou tyto vzpomínky a herní zážitky i zužitkovat a vybrat to nejlepší z tehdejších klasických adventur a skákaček. V Implausible Tales se staneme svědky výpravy čtyř impů, kteří se dostali do pořádné šlamastiky a skočili zakletí v jednom těle. A na hráčích je, aby jim pomohli a zbavili je této podivné kletby a opět je rozdělili, přičemž to má být vskutku impozantní výzva.

Inspiraci pro Implausible Tales našel Jakub Pernes ve hrách, na nichž vyrostl, konkrétně v klasikcách jako Lost Vikings, Fury of the Furries, Prehistorik nebo Gobliiins a klasických adventurách Simon the Sorcerer, Monkey Island či Agent Mlíčňák, navrch pak přihodil ještě českou logickou klasiku Fish Fillets. Ve hře se tak společně s našimi čtyřmi značně odlišnými impy setkáme nejen s plošinkami a skákáním, ale také s řadou hádanek a trochou adventuření, které podpoří dobrodružný příběh. Ten nabídne vysvětlení, jak se to vlastně všechno událo a co vedlo k tomu, že se nebožáci Egnaro, Neerg, Elprup a Laet musí dělit o jedno tělo. K tomu ale na hráče čeká i spousta vtípků, různých narážek, satiry, slovních hříček, dvojsmyslů a podobných záležitostí. A prý také španělská inkvizice. To vše je zabalené v pohledné retro pixelartové grafice a doplněno o moderní ovládání a rozhraní.

Hratelnost si každopádně nevyžádá jen hopsání, ale také přemýšlení. Každá úroveň začíná pouze s jedním z impů a cílem je získat zbylé tři. Každý má navíc specifické schopnosti, které se samozřejmě budou hodit, jelikož ne každému jsou některá místa přístupná – čaroděj Laet dokáže manipulovat s věcmi na dálku, silák Egnaro může tahat balvany a prorážet zdi hlavou, zatímco Neerg má velké pařáty, jimiž dokáže leccos rozbít a může nosit předměty, a Elprup je popisována jako drobná zlodějka s křídly, která se umí protáhnout skulinami a vyletí tam, kam se ostatní nedostanou. Ačkoli bude postupem hrou obtížnost stoupat, nemá jít o žádné složité kombinace, nad kterými by hráč musel bádat dlouhé hodiny, neboť se nabízí hravé řešení. Jakub Pernes v tuto chvíli plánuje příběh na 30 úrovní, přičemž průchod jedné může zabrat klidně hodinu, případně i víc.

„Na hře pracuju (téměř) sám, mám raději, když si můžu projekt řídit dle libosti a nevázat se na ostatní. Mám štěstí, že moje žena je talentovaná ilustrátorka a namalovala mi krásnou propagační grafiku,“ prozradil Pernes pro Vortex. „Hudbu do hry taky nemůžu prohlásit za své dílo – je to klasická hudba, většinou klavírní skladby, které jsem pouze přizpůsobil potřebám hry. Vyměnil nástroje, upravil tempo atd. Například skladba v traileru jsou Siluety 4 od Antonína Dvořáka.“ Číslo úrovní nicméně nemusí být konečné, jak vysvětlil: „Pokud budu mít nápady, tak přidám, pokud by měly být levely repetitivní, tak uberu. Kdo má rád zkoumání každé drobnosti, co do hry schovám, tak bude mít taky co dělat. Každý level bude mít minimálně jeden secret, který není potřeba k postupu ve hře, ale bude po nalezení pěkně svítit na výstavce při výběru úrovní.“

Herní mechaniky jsou dle něj prakticky hotové a zbývá hlavně pixel art, level design a opravy chyb. Zatím to tedy vypadá, že by Implausible Tales mohlo vyjít už v příštím roce, ještě předtím ovšem budou mít hráči možnost vyzkoušet demo se dvěma úrovněmi, které by mohlo být dostupné ještě na konci roku letošního. Ve hře nebudou chybět vedle dalších jazyků ani české titulky, což bude prý kvůli řadě nepřeložitelných věcí docela oříšek. Autora a vývoj hry lze každopádně sledovat i na serveru na Discordu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru