Už dva dny je Call of Duty: Warzone pod ochranou nového anti-cheatovacího systému Ricochet. Lidé z Activisionu a studií, která jsou zodpovědná za sérii Call of Duty, pracovali dlouhou dobu na tom, aby pomohli vylepšit nepříliš uspokojivou reputaci multiplayeru či zmiňovaného battle royale režimu a zdá se, že alespoň první vlna poctivé hráče potěšila. Po předchozích úpravách na serverech Activisionu totiž konečně došlo na vydání příslušných ovladačů nutných ke spuštění hry na straně hráčů a všechno do sebe po měsících příprav zapadlo. Ricochet si nicméně nelze představit jako zeď, od které se všechno zlé odrazí, úspěch sklízí zejména za rychlost, se kterou rozdává bany nepoctivým hráčům a citlivost, s níž posuzuje, co je umění, a co už „podpůrným“ softwarem způsobená výhoda.
Cheaters are down horrendous after the RICOCHET kernel level driver went live worldwide in #Warzone 🤣 pic.twitter.com/8aJ6000xIj
— ModernWarzone (@ModernWarzone) December 16, 2021
Situace ve Warzone sleduje například komunitní portál Modern Warzone, který cituje některé stížnosti zabanovaných hráčů a na dálku se jim vysmívá. Jeden z hráčů se například ptal, co má udělat, aby se mohl připojit do hry, když dříve dostal pravděpodobně hardwarový ban. „Zkoušel jsem založit si nové účty, ale všechno bylo zablokované. Nechal jsem to tak být skoro rok, včera jsem si koupil úplně nový počítač, pokusil jsem se spustit Warzone a můj účet byl obratem znovu zablokován,“ popisuje svůj smutný příběh člověk, který patrně nedokáže přenést přes srdce, že by mohl být někdo lepší než on a že ne všechny zápasy musí skončit nápisem „Victory“. Ostatní diskutující jen s úsměvem zmiňují, že dotyčný zřejmě zapomněl na router, který je s největší pravděpodobností kamenem úrazu v tomto případě a dodávají, že Ricochet, resp. jeho ovladač v jádru operačního systému – kernelu – už mohl klidně označkovat i hardware nového počítače.
Další, koho zaujaly „jímavé“ příběhy cheaterů, je uživatel Redditu s přezdívkou jamcowl, který se rozhodl posolit si popcorn slzami cheaterů z diskuzí. Ti vyjadřují rozčarování nad tím, že bez ohledu na použité VPN a další (ne)spolehlivé způsoby, jak před Activisionem zakrýt svou identitu, dostávají obratem permanentní nebo alespoň skryté bany. „Ahoj, používám EO Spoofer (software pro změnu hardwarových ID, pozn. red.) už měsíc a neměl jsem problém. Jenže od včerejšího dne jsou čerstvě vytvořené účty ihned banovány po 1-2 hrách. Když nepoužiju spoofer, dostanu hardware ban,“ píše další z cheaterů a nechápe, co přesně se děje. Hráčům bez cheatů to ale zjevně nevadí a nevěří ani dalším historkám, v nichž se dotyční zaklínají, že nikdy žádný cheat nepoužili a že bany přichází zkrátka jen tak.
Abychom ale hráčům nekřivdili, žádný anti-cheat není stoprocentní a vcelku běžně se stává, že označí hráče, který doopravdy nic nekalého nedělal. Druhým extrémem pak je úspěšné obcházení všech ochran i při používání cheatů, jak má dokazovat například video, které se na YouTube objevilo včera, tedy v době, kdy již byl Ricochet do Warzone plně implementován. Pokud nebylo video pořízeno dříve a účelově vytvořené tak, aby působilo jako z 15. prosince, pak na něm hráč s přezdívkou MaxYtv představuje ryzí pohled cheaterů, včetně podpory míření a možnosti vidět nepřítele i přes pevné překážky. „Upřímně pochybuji, že Activision vůbec nějaký anti-cheat nasadil. Možná vydali jen část, aby znejistili poskytovatele cheatů,“ napsal MaxYtv a možná tím odkryl celou „záhadu“. Vývojáři se totiž netajili tím, že budou implementovat Ricochet postupně a je tudíž možné, že v době, kdy video nahrával, nespadal do regionu či serveru, který už v tu chvíli s kernel ovladačem komunikoval. Na druhou stranu, anti-cheaty řeší vždy až následky, nefungují jako stoprocentní prevence a je tudíž velmi pravděpodobné, že podobná videa se budou objevovat neustále a skutečně podstatné zůstane to, kolik procent cheaterů promlouvá do zápasů.
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.