MMORPG The Elder Scrolls Online se v listopadu rozrostlo o DLC nazvané Markarth. Jde o jednu z oblastí ve Skyrimu, lépe řečeno město, které můžete znát třeba z The Elder Scrolls V, ale i The Elder Scrolls: Arena. Účet společnosti Bethesda Softworks na Twitteru, respektive její australské a novozélandské pobočky začátkem prosince využil této příležitosti a spustil přímo na sociální síti malou hru zasazenou do světa The Elder Scrolls.
Nejde samozřejmě o RPG v pravém slova smyslu, ale spíš dobrodružství ve stylu herních knih Choose Your Own Adventure. Z našich knihkupectví můžete znát alternativu v podobě série Fighting Fantasy, třeba klasiku Čaroděj z Ohňové hory. A stejně tak vám samozřejmě může twitterová hra připomenout staré dobré textové adventury. Nemusíte nic stahovat, nic zvláštního řešit. Stačí se jen začíst do startovacího příspěvku a pak už jen prokousávat navazujícími tweety a odpověďmi, které tu fungují jako rozcestník.
Before you stands Markarth, the City of Stone, with its bustling streets dotted by scenic waterfalls. You’re looking for adventure, which is never far away in the Reach.
You overhear the words ‚Briar Rock Ruins‘ & ‚danger‘ in a nearby conversation. Perfect! Time to head out.⬇️ pic.twitter.com/YaKGRruoc9
— Bethesda ANZ (@Bethesda_ANZ) December 4, 2020
S jejich pomocí vybíráte, co uděláte, kam se vydáte a tak podobně. S každým kliknutím a krokem vám hra odvypráví další část příběhu a dá vám na vybranou, jak chcete pokračovat. Stejně jako kdysi v osmdesátých letech (a nejen tehdy) to samozřejmě znamená občas zkoušet různé postupy metodou pokus-omyl. Ale na druhé straně v tomto případě se můžete těšit i z různých obrázků, které v případě klasických textovek nebyly ani zdaleka samozřejmostí. A nebo minimálně ne zpočátku.
Není těžké představit si, že za větvícím se příběhem musel být kus práce, i když si nesmíte představovat nic grandiózního a mít od rozsahu spíš nižší očekávání.
Narazíte na upíry, můžete najít spojence nebo se zapojit do bitvy. Nic vám sice nebrání na rozdíl od klasik podvádět a v případě neúspěchu, nebo když se dostanete do “slepé uličky”, vrátit se o krok či dva nazpět. Podvedete ale spíš sami sebe, protože se tak ochudíte o zábavu a hledání správné cesty.
Celé dobrodružství je v angličtině, ale i pro ty z vás, kteří tímto jazykem nevládnou, by mělo být velmi snadné užít si jej třeba s pomocí překladače. Atmosférou a popsanými situacemi přitom opravdu dokáže docela dobře evokovat dobrodružství z The Elder Scrolls, takže člověk rázem dostane chuť na něco většího. Plán PR oddělení tedy vyšel.
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.