branding
Assassin’s Creed Valhalla, Ubisoft, Výskyt AC: Ragnarok na Amazonu je zřejmě podvrh

Výskyt AC: Ragnarok na Amazonu je zřejmě podvrh

Falešný byl také únik z GameStopu. ResetEra přesto nabízí spoustu nových detailů o hře

9. 1. 2020
Název: Assassin’s Creed Valhalla Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 11. 2020

Loni v dubnu se rozhořela debata nad možným zasazením dalšího dílu série Assassin’s Creed, která si dala v roce 2019 pauzu a dočkáme se jí s největší pravděpodobností až letos, s příchodem nových konzolí. Redaktor Kotaku Jason Schreier tehdy komentoval plakáty s vikinskou tématikou, které začali hráči nacházet v The Division 2 a v souladu se zákulisními informacemi, které měl zjistit ještě před tím, než se rozběhly dubnové spekulace, potvrdil jejich spojitost se zmiňovanou assassínskou sérií. Koncem roku se navíc objevily na portálu DailyGamingReport další detaily, zasazující hru do období kolem roku 800 a následně o Ragnaroku mluvil také bývalý redaktor magazínu Game Informer Imran Khan, aby naznačil únorové odhalení, pravděpodobně ve spojitosti s představením nového PlayStationu. Pokud jste však doufali, že důkazů bude přibývat a Ubisoft nedokáže svá tajemství ochránit, pak vás musíme alespoň prozatím zklamat. Na první pohled se sice zdá, že nedávný objev Assassin’s Creed Ragnarok na italském GameStopu spolu s aktuálním zápisem v katalogu německého Amazonu předznamenávají blížící se odhalení, po bližším prozkoumání ale můžeme téměř s jistotou potvrdit, že se jedná o podvrh.

Začněme zmiňovanou italskou mutací řetězce GameStop, kde se měl na krátkou chvíli mihnout Assassin’s Creed Ragnarok ve verzích pro Xbox One a PlayStation 4. Jako první si ho údajně všimnul redittor BrownyOfficial už před pěti dny a jako důkaz poskytl screenshot titulu, který již není v databázi GameStopu k dohledání. Netrvalo však příliš dlouho, když všímaví fanoušci zjistili, že se s největší pravděpodobností jedná o falešnou stopu, vzhledem k tomu, že údajný AC Ragnarok měl stejné produktové číslo jako Watch Dogs: Legion a domnělá stránka tak zřejmě vznikla jen manipulací s daty v editoru prohlížeče. Aktuální výskyt Ragnaroku na německé mutaci Amazonu, o kterém jako jeden z prvních informoval youtuber s přezdívkou j0nathan, pak zpochybňuje článek na GamesRadaru.

Došlo v něm na porovnávání s jinými hrami, které ještě nejsou k dispozici a redaktor Austin Wood zmiňuje řadu nesrovnalostí. Údajný Assassin’s Creed Ragnarok, konkrétně v edici Valhalla, není podle Amazonu „momentálně k dispozici“, kdežto jiné hry „zatím nebyly vydány“. Dále se v popisu Ragnaroku uvádí, že „není známo, zda a kdy bude toto zboží na skladě“, což je podle GamesRadaru formulka, která se v katalogu nikde jinde nenachází. Pochybně se pak tváří i zkoumání uniklého screenshotu skrze nástroj Forensically, který je schopný odhalit manipulaci s obrázkem, byť samozřejmě ne se stoprocentní přesností. Wood nicméně poukazuje na to, že Forensically označilo za podezřelý právě název hry i začátek popisu a uvažuje i nad tím, že zmiňovaný název edice Valhalla byl použitý ze hry Jotun, jejíž sběratelka se jmenuje stejně.

Bez ohledu na tyto důkazy se nicméně o hře v posledních hodinách živě diskutuje, což se logicky odráží i v příslušném vláknu na portálu RestEra. Bez jakýchkoliv odkazů na zdroj tak například uživatel s přezdívkou PlunderBunker přináší informace o zářijovém datu vydání, čtyřčlenné kooperaci, či dvojici hlavních hrdinů. Podobně jako v případě AC Odyssey máme dostat možnost zahrát si ženu i za muže, přičemž jméno by mělo být v případě chystané hry stejné – Jora. Pokud si zvolíte mužské pohlaví, hrdina bude vysoký seveřan s plnovousem, v případě ženy má jít o vytáhlou zrzku. Tímto způsobem bychom mohli pokračovat například o opotřebovávajících se zbraních, inovovaném parkouru, systému reputace, napojení assassínského řádu na postavu boha Odina, nebo začátku v roce 845, hraném za otce hlavního hrdiny/hrdinky Rorika. Další detaily nemá příliš smysl zmiňovat, vzhledem k tomu, že není znám jejich původ a upřímně, o dosud neoznámené hře v souvislosti s historickými prameny by šlo básnit donekonečna. Berte to spíše jako upozornění, že není radno slepě věřit všemu, co se objeví na internetu, aniž bychom chtěli vehementně popírat, že nový díl Assassin’s Creed vzniká, nebo že by nemohl být zasazen do vikinské éry.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru