Před více než rokem odstartovala redakce časopisu Level crowdfundingovou kampaň na českém Startovači, prostřednictvím které vybírala peníze na kompletní digitalizaci všech ročníků. Cílová částka byla nastavena na 150 tisíc korun, za kterou byl slíben archiv jednotlivých vydání profesionálně převedených do formátu pdf. Šlo v tu dobu o 314 čísel, více než 37 tisíc stránek nebo 528 rozhovoru. A právě proto, že byl zájem obrovský a částku se podařilo vybrat v podstatě obratem, rozhodli se redaktoři Levelu povzbudit fanoušky k dalším příspěvkům, za které jim slíbili několik knih vycházejících z již hotového obsahu, jenž v minulosti vznikl pro časopis, ale i úplně novou publikaci o historii českých her po roce 1993. Cíle se podařilo splnit a o rok později se do prodeje dostává první ze slíbených publikací, konkrétně kniha O hrách a lidech, přinášející vybrané rozhovory s řadou českých i zahraničních osobností, jak se objevovaly na stránkách časopisu.
„Na začátku byl časopis. Poté byl Startovač. A nyní je tu kniha,“ uvádí publikaci její autoři. Kniha se prodává za doporučenou cenu 990 korun a na bezmála 600 stranách nabízí 37 obsáhlých rozhovorů s vývojáři jako Chris Avellone, David Braben, Tim Cain, Charles Cecil, Brian Fargo, Richar Garriot, Dave Gilbert, Rhianna Pratchett, Chris Roberts, John Romero či Nobuo Uemacu. Samozřejmě si můžete přečíst i rozhovory s českými vývojáři, mezi kterými nechybí František Fuka, Jakub Dvorský, Ján Ilavský, Dan Vávra, Marek Španěl nebo Jindřich Skeldal. Samozřejmě stále platí, že jde o identické rozhovory z časopisu, takže pokud jste si danou sekci v Levelu oblíbili a rozhovory jste četli, nic nového v nich nenaleznete. Pro knihu nevznikly ani žádné nové rozhovory, takže se jedná „pouze“ o sbírku, leč kvalitně zpracovanou, s novými fotografiemi a v pevné vazbě, kde najdete vše podstatné na jednom místě. Férově navíc dodáváme, že knihu netvoří výlučně jen rozhovory, ale zařazeny byly i tematické články od kmenových autorů časopisu, které na několika místech doplňují kontext.
Co se týče dalších publikací, podobný sborník by měl vzniknout i z oblíbené sekce retra a následně dojde na zmiňovanou knihu o historii českých her. To je patrně ten nejambicióznější projekt, který vznikne vedle vlastního digitálního archivu, protože se autoři zavázali oslovit všechny důležité české vývojáře, vyzpovídat je a zkombinovat jejich vyprávění s dobovými materiály. „Chceme dát dohromady unikátní knihu, která zmapuje těch bezmála 30 let herního vývoje v České republice,“ uvádí autoři. Doplňují také, že by chtěli navázat na dílo Jaroslava Švelcha, které se věnovalo historii českých a slovenských her před revolucí a v raných 90. letech a na jehož vzniku se redakce Levelu také podílela.