branding
V Tokiu se prezentují úspěšné české videohry

V Tokiu se prezentují úspěšné české videohry

Czech Game Show in Tokyo seznamuje Japonce s našimi hity i chystanými nadějemi

Zdroj: Czech Centre Tokyo
17. 9. 2021

Po českých sportovcích v Tokiu naši zemi reprezentují i české hry. Začala tu totiž unikátní interaktivní výstava Czech Game Show in Tokyo. V rámci ní se v Japonsku představí výběr nejrůznějších počinů a autorů české videoherní scény, kteří nám dělají v tomto oboru v zahraničí dobré jméno už dlouhé roky.

Výstava probíhá od 15. září do 15. října a lze ji najít v galerii Českého centra na Velvyslanectví ČR, kde si zájemci mohou hry rovněž i zahrát. Své tituly zde vystavuje celkem šest studií. Největším zástupcem pak je Amanita Design, jež tu má Machinarium, Samorost 3, Creaks a právě vyvíjenou Happy Game. Dále nás reprezentuje studio Madfinger Games se svými mobilními hrami Shadowgun Legends, Dead Trigger 2 a stavbou modelů ve virtuální realitě Monzo VR.

Charles Games na výstavě ukazují Attentat 1942 i nedávnou Svobodu 1945. Po jednom titulu pak na akci mají Warhorse Studios s Kingdom Come: Deliverance, jež se v Japonsku těší značné oblibě i díky kompletní japonské lokalizaci včetně dabingu, CBE Software se Someday You’ll Return a GoldKnights s rozpracovaným The Last Oricru.

„Počítačovým hrám se daří doma i ve světě. Český herní průmysl rok od roku roste a v současnosti už převyšuje obrat průmyslu filmového.“

Co by to ale bylo za výstavu, kdyby tomu všemu chyběl nějaký ten přesah. Počítače a monitory doplňují nejrůznější ilustrace a concept arty, případně i fyzické kopie a sběratelské edice. Výstava je dokonce doprovázena hudebními motivy z některých z vystavovaných her. Akce je navíc rámována časovou osou, která stručně shrnuje české hry od roku 1985 až do současnosti.

Od 30. září do 3. října se rovněž v Japonsku koná herní veletrh Tokyo Game Show 2021, jehož se budou účastnit i některá zde zastoupená studia, konkrétně CBE Software, Madfinger Games, Amanita Design a GoldKnights. Výstava byla připravena v rámci Roku české vědy, školství a inovací v Japonsku a podílely se na ní kromě Velvyslanectví ČR v Tokiu, Českého centra Tokio a agentury CzechInvest i společnosti DMM GAMES (japonský herní distributor) nebo MSI Japan.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru