branding
Tvůrci PUBG představují svou novou fantasy hru

Tvůrci PUBG představují svou novou fantasy hru

Předlohou je korejský román, titul má zachovat jeho komplexní propracovaný svět i postavy

Zdroj: Krafton

Jihokorejské studio Krafton, které je známo především battle royale hitem PlayerUnknown’s Battlegrounds neboli PUBG, oznámilo zahájení aktivní práce na svém dalším projektu, jenž je znám jako „Windless“. Tím je fantasy hra vycházející z příběhů, za nimiž stojí jihokorejský autor Lee Yeongdo. Ve skutečnosti byl tento dosud nepojmenovaný titul poprvé krátce představen už loni, nyní se však vývojáři pochlubili s dalšími podrobnostmi a několika novými artworky, navíc shánějí do svého týmu posily.

První informace z minulého roku naznačovaly, že může být nová hra korejskou či celkově asijskou odpovědí na Zaklínače, má se totiž jednat o temné singleplayerové fantasy RPG. Stejně jako v případě Zaklínače vývojáři i zde vycházejí z knižní předlohy, jíž je původně internetový román s názvem Nunmureul masineun sae (The Bird That Drinks Tears). Název bychom do češtiny mohli přeložit jako Pták, který pije slzy, u nás ovšem román ani nic dalšího z Yeongdovy tvorby vydáno nebylo.

Yeongdo své „ptačí“ příběhy původně vydával na internetovém fóru, po dokončení byly však vydány i knižně ve čtyřech svazcích (anglicky Nagas Who Extract Their Hearts, Lekons Who Pursue Their Desire, Dokkaebis Who Play Their Fire, Humans Who Seek Their King). V rámci fantasy žánru může připomínat „běžnou“ tvorbu, jelikož se v románu objevují postavy a motivy známé západním čtenářům (a tedy i divákům nebo hráčům), například elfové a draci, jen jsou nahrazeni jejich korejskými obdobami z legend a mýtů.

Kdo je kdo v tomto fantasy světě?

Rekkon (lekon) – rasa připomínající obří ptáky, jedná se o schopné bojovníky s ohromnou fyzickou silou a disponují zbraněmi, jež byly vyrobeny jen pro ně.

Tokebi (dokkaebi) – rasa korejských goblinů, připomínají nám známé skřety. Nejsou agresivní, zato jsou hraví a velice zruční s ohněm. Nebojí se smrti, jelikož po ní mohou žít věčným životem jako Orusin.

Lidé – nejpočetnější, nicméně nejslabší rasa, jsou však velice chtiví moci a nadvlády. Žijí pohromadě a soustřeďují se na shromažďování síly. Člověkem je i hlavní postava Kagan.

Nhaga (naga) – rasa podobná plazům, vzhledem ke své náchylnosti na teplotu obývají především tropické džungle. Komunikují prostřednictvím mechanismu zvaného "neam" a pomocí vyjmutí srdce získávají polosmrtelné tělo.

Přesuňme se však nyní k samotné hře, která má co nejvěrněji představit hráčům svět, který Yeongdo stvořil, což dosvědčují slova na oficiálních stránkách: „Tento ambiciózní projekt si klade za cíl oživit originální fantasy svět The Bird That Drinks Tears prostřednictvím jedinečných a osvěžujících fantasy ras, nádherných strašidelných krajin a napínavých, strhujících a dojemných příběhů.“ Bližšímu představení pochopitelně neušla ani samotná předloha a ani její tvůrce, který nemusí být mimo Koreu i přes svůj tamní úspěch příliš znám: „Lee Yeongdo je všeobecně uznáván jako průkopník korejského fantasy žánru. Pan Lee je jedním z nejprodávanějších autorů fantasy v Koreji s miliony prodaných výtisků a je mimořádně nápaditým spisovatelem, jenž buduje propracované světy a naplňuje je komplexními postavami.“

Krafton momentálně shání velké množství vývojářů, kteří by se k vývoji připojili. Již minulý rok se mohl projekt pochlubit zapojením concept artisty a designéra postav Iaina McCaiga, který se podílel na mnoha známých filmech, například na Avengers nebo Star Wars (navrhl například postavu Dartha Maula), podílel se ale například i na prvním Titanfall. Ten o původním románu prohlásil, že se nepodobá žádnému jinému fantasy, který dosud četl: „Je to epos na úrovni Pána prstenů nebo Duny. Jeho fantasy svět je svěží a niterný, mísí se v něm archetypy s obrazy snů i nočních můr, které jsou zcela originální.“ V tuto chvíli však nevíme, jak přesně bude nová hra předlohu zpracovávat, natožpak datum vydání, vývoj je skutečně v začátcích. Uvidíme, s čím zatím bezejmenný titul v budoucnu přijde.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru