branding
Farthest Frontier, Crate Entertainment, Strategie Farthest Frontier působí jako evoluce Banished

Strategie Farthest Frontier působí jako evoluce Banished

Autoři Grim Dawn slibují propracované mechanismy, včetně detailního systému farmaření

Zdroj: Crate Entertainment
3. 3. 2022
Název: Farthest Frontier Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Vzpomínáte na budovatelskou strategii Banished od vývojářů ze Shining Rock Software? Je to k nevíře, ale tahle hra byla poprvé dostupná už před osmi lety, a od té doby si získala srdce mnoha milovníků strategií po celém světě. Přesto ale bylo co vylepšovat a posouvat ve smyslu zpracování dál, o což se budou nyní snažit autoři velmi úspěšného akčního RPG Grim Dawn ze studia Crate Entertainment. Ačkoliv jejich čerstvě oznámený Farthest Frontier nemá s Banished nic přímo společného, koncept je velmi podobný a v kombinaci s lepší grafikou a ještě propracovanějšími mechanismy se můžeme zřejmě těšit na budovatelsko-strategickou nirvánu.

Ve Farthest Frontier se ujmete hrstky osadníků, kteří se budou snažit uprostřed divoké přírody vybudovat bezpečné obydlí. Stejně jako v duchu dalších podobných her půjde o zajištění všeho potřebného, tedy nejen samotné domy a případně nějaké opevnění, ale také nástroje, jídlo, oblečení nebo čistou vodu, aby se předešlo šíření některých nemocí. S tím, jak bude počet obyvatel vesničky růst, budou se přirozeně zvyšovat i jejich nároky a v ideálním případě se hráči dostanou do divokého cyklu rozšiřování sídla i zajišťování většího množství surovin a potřeb obecně. Protože ale nejde o nový koncept, snaží se lidé z Crate Entertainment lákat na konkrétní prvky, mezi které spadá množství nejrůznějších přístupů skrze vysoký počet plodin, typů domů i údajně nejdetailnější zpracování farmaření.

I v tomto ohledu se Frathest Frontier podobá v úvodu zmiňovanému Banished, protože hráči budou muset klást velký důraz nejen na to, jakou plodinu právě zasévají, ale také kdy. Zároveň je nutné nevystavovat ji příliš velké zimě, či horku, případně obměňovat plodiny v zájmu zachování kvality půdy a výnosu produkce. Počítá se údajně i s postupnou kultivací polí, jako je odstraňování plevele, kamenů nebo používání hnojiv, což už trochu zní jako Farming Simulator. I ve skutečném životě ale jde o jednu z nejdůležitějších složek celého potravinového řetězce, takže na detailním zpracování není pranic zvláštního. Vývojáři navíc upozorňují, že hra bude maximálně vstřícná i těm, kdo se nebudou chtít dostávat příliš často pod tlak a díky nastavení obtížnosti může Farthest Frontier nabídnout velmi relaxační, stejně jako tvrdý a nekompromisní herní zážitek.

Z dalších prvků vyjmenovávají autoři 14 surových materiálů od dřeva, přes hlínu, až po kov. Mluví o 17 typech zdrojů jídla, 10 druzích obilí a dalších plodin, případně o 50 odlišných budovách, které budou fungovat v rámci celkového vývoje v několika úrovních. Důraz byl kladen také na zpracování života jednotlivých vesničanů, které mají mít vlastní denní cykly a skutečně nosit suroviny, předměty a nástroje na ta místa, kde je jich třeba. Hra počítá také s nemocemi, kterými lze předcházet vhodnou stravou nebo zmiňovanou čistou vodou a těšit se můžeme i na souboj. Ačkoliv nebývá v budovatelských strategiích tak dobře zpracován, vývojáři z Crate Entertainment si věří a války s ostatními městy hráčům nabídne. I na tomto místě ale platí, že v nastavení bude možné souboj kompletně vypnout a věnovat se ryze ekonomické vrstvě bez nějakého dalšího obtěžování.

Farthest Frontier by měl v programu předběžného přístupu dorazit už letos, vývojáři přitom počítají, že plnou verzi budou schopní vydat za dalších 4-8 měsíců. Co se týče aktuálního stavu vývoje, hra má údajně připravené všechny základní mechanismy a nabízí více než 10 hodin zábavy, než by hráči narazili na některé z limitů. Příjemné rovněž je, že by měly alespoň v základu fungovat všechny popisované mechanismy už ve chvíli, kdy se hra poprvé dostane do early accessu, což – opět – docela připomíná stav Banished. Co se týče ceny, vývojáři ji zatím neurčili, uvedli ale, že ji s největší pravděpodobností nebudou po vydání plné verze měnit, což dává všem váhajícím prostor chvíli počkat, jak se situace kolem Farthest Frontier vyvine. Už teď ale mohu osobně prohlásit, že nevidím důvod, proč by se zrovna tahle záležitost neměla povést – rozhodovat bude až endgame a zmiňované limity, které mohou přijít z mnoha různých směrů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru