Během udílení cen The Game Awards v roce 2019 byla představena taktická střílečka Nine to Five od vývojářů ze studia Redhill Games. Na první pohled nás zaujala nejen vizuálním zpracováním, ale také konceptem, který proti sobě nestaví dva, nýbrž tři týmy po třech hráčích, kteří se v časově omezených zápasech snaží splnit zadaný úkol ve třech na sobě navazujících fázích. Možná to zní komplikovaně, ale cokoliv, co rozbíjí tradiční kompetitivní multiplayer, bereme všemi deseti a na uvedení se upřímně těšíme. Pokud to vidíte podobně, máte navíc možnost v tuto chvíli bez čekání vstoupit do otevřené bety na Steamu, která poběží až do 15. února.
„Nine to Five je nová 3v3v3 týmová taktická first person střílečka zasazená do budoucnosti, ve které vládnou korporace a stát se jejich žoldákem je pro vás jen práce jako každá jiná,“ lákají vývojáři na zasazení. Naznačují také, že úspěch nepodléhá jenom vašim reflexům, ale také skutečné týmové hře, vzhledem k nutnosti plnit zadané úkoly. Jak už bylo řečeno v úvodu, celý 15minutový zápas sestává ze tří směn, během kterých se pohybujete na jedné mapě. Jako příklad může posloužit nutnost zajistit satelit, o což se v první směně snaží všechny tři týmy. Ten, kdo uspěje – tzn. zlikviduje protihráče – začíná v další směně u zmiňovaného satelitu a snaží se zabránit jeho hacknutí druhým a třetím týmem. Kdo uspěje ve druhém úkolu, pak musí ubránit prototypy zbraní, ke kterým vedou informace ze satelitu. Zbraně se však nenachází na jednom místě, což klade na bránící tým vyšší nároky.
Na vývoji Nine to Five se v roli výkonného producenta podílí také český vývojář Miloš Jeřábek. Studio Redhill Games založil se svým finským kolegou, kterého potkal při štaci v Remedy a spolupracoval s ním krátce i ve Wargamingu. Nine to Five proto vzniká v zemi tisíce jezer a smyslem hry je oslovit i ty hráče, kteří namísto hbitých reflexů raději používají svůj mozek.
Možností je pochopitelně víc, stejně jako map, i ty ale hodlají vývojáři z Redhill Games přidávat postupně a hlavně sbírat poznatky od samotných hráčů, aby mohly být odstraněny všechny chyby a nedostatky, včetně nežádoucích exploitů ničících celkový kompetitivní zážitek. Počítá se rovněž s detailní úpravou výbavy a výstroje vašeho žoldáka, a to nejen v kosmetickém ohledu, ale také funkčním. Na víkendovou betu je napojená také soutěž o nejlepší momenty a situace, na které hráči v Nine to Five narazí nebo sami způsobí. Soutěží se ve třech kategoriích – nejlepší hra, legrační moment a všehochuť – a zúčastnit se může každý skrze screenshoty či videa zaslané na Discord, Steam či sociální sítě hry do 21. února. Vítěz prý obdrží skvělou cenu, která ale zůstává zahalena rouškou tajemství a je otázkou, zda to značně rozverní vývojáři nechtějí spojit s nějakým vtípkem. Na každý pád se ale Nine to Five tváří jako velmi zajímavý projekt, který má slušný potenciál oslovit patřičně naladěné hráče a není pochopitelně vyloučeno, že se hře budeme v nadcházejících dnech blíže věnovat.
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.