branding
Sony údajně pátrá, odkud unikly informace o PS5 Pro

Sony údajně pátrá, odkud unikly informace o PS5 Pro

O všem nadále informuje Tom Henderson. Může to mít neblahý dopad na 3rd party vývojáře

Zdroj: Sony
19. 3. 2024

Včerejší den se nesl ve znamení úniků údajných specifikací PlayStationu 5 Pro, na kterém má Sony už aktivně pracovat. Podle insidera Toma Hendersona do té míry, že devkity už mají vybraní vývojáři a konzole by měla podle jeho informací už na podzim či během Vánoc dorazit na trh. Bylo rovněž zřejmé, že informace, které Tom Henderson zveřejňuje, vychází s největší pravděpodobností z dokumentace právě k vývojářským konzolím a dá se tedy odvodit, že unikly z některého ze studií, které už devkitem disponuje, případně má přístup k softwarové vývojářské sadě a zprávám o budoucích updatech. Tom Henderson proto dodává, že podle jeho informací už v Sony začali s vyšetřováním, odkud mohly hardwarové specifikace a další detaily uniknout, což by nakonec mohlo mít dopad na další vývojáře, kteří by o spolupráci se Sony žádali.

Jak se dalo očekávat, Sony spustila interní vyšetřování ohledně uniklých informací o Trinity (pracovní označení PS5 Pro – pozn. red.) během uvolnění [detailů] pro third-party [vývojáře],“ napsal insider na Twitteru. Dodal také, že Sony patrně nemůže dostihnout konkrétního člověka, ale plošně to může vést k tomu, že japonská společnost bude méně ochotně rozšiřovat skupinu studií, kterým devkit poskytne před oficiálním oznámením konzole či jejím uvedením. Je ale samozřejmě otázkou, kolik studií už v tomto ohledu se Sony spolupracuje, případně zda se Sony rozhodne práva na využití devkitu a SDK nějakým způsobem pozastavit těm, kdo je už nyní pro své projekty využívají. Tato varianta je ale spíše nepravděpodobná kvůli zásahům do obchodní stránky jednotlivých studií či vydavatelských domů, takže platit bude zřejmě to, co naznačuje Henderson.

Co se týče viny a neviny Toma Hendersona či mnoha jiných insiderů z herního i jiného odvětví, chráněni jsou na tenké hranici jednoduše tím, že zpravidla žádné informace sami nevynáší. Nejsou u zdroje, neporušují smlouvy o mlčenlivosti, ale pouze zveřejňují informace, které jim někdo poskytl. Samozřejmě, situace je jiná, bavíme-li se o samotných „leakerech“, kteří vědomě porušují pravidla, s nimiž před získáním dané informace souhlasili, a tyto zveřejňují.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru