Japonská společnost Sega uspořádala v rámci zveřejňování finančních výsledků za uplynulé čtvrtletí moderovanou diskuzi s investory. Během ní přirozeně došlo na hru Sonic Frontiers, kterou Sega ještě před vydáním označovala za velmi důležitou součást vlastního portfolia a základní kámen pro novou éru her s modrým ježkem v hlavní roli. Navzdory tomu se ale minimálně zpočátku nesetkalo nadšení vývojářů s názory novinářů i hráčů, kteří byli v rozpacích už z prvních ukázek zveřejněných prostřednictvím exkluzivního preview magazínu IGN. Také recenze nedopadly podle čísel zřejmě tak, jak si vývojáři představovali – my jsme udělili 4/10 – ale díky některým úpravám přímo ve hře a nepochybně i vlně obráceného review bombingu se podařilo všeobecný obraz značně vylepšit. To nejpodstatnější ale potvrdili až zástupci Segy (přes VGC), kteří uvedli, že ve smyslu prodejů Sonic Frontiers výrazně překonal interní očekávání a je velmi pravděpodobné, že na hru v budoucnu naváže pokračování.
Sega says Sonic Frontiers sales ‘greatly exceeded’ its expectations.https://t.co/7tHc4KwV0R pic.twitter.com/LsKvcuN6Rr
— VGC (@VGC_News) February 17, 2023
„Počet prodaných kusů výrazně překročil celoroční plán ze začátku fiskálního období. Uvědomujeme si, že jde o titul, který budeme prodávat dlouhodobě na základě našich prodejních strategií,“ uvedl viceprezident Sega Sammy Holdings Makoto Takahaši. Odpovídal tím na dotaz jednoho z investorů, který poukázal na to, že se cenovka hry od vydání v listopadu loňského roku příliš neměnila a zajímalo ho, co tím Sega přesně sleduje. „Pokud jde o prodejní cenu, dočasně jsme v rámci naší původní strategie přišli se slevou na Černý pátek, ale od té doby jsme se vrátili k předchozí ceně a zatím se nám daří dosahovat stanovených výsledků,“ dodal Takahaši. Konkrétní čísla tedy nepadla, ale veřejná pochvala pro Sonic Frontiers je známkou, že se i přes úvodní zaškobrtnutí podařilo vzbudit v řadách fanoušků zájem a značka bude moci pokračovat.
Úspěch hry posiluje Segu v přesvědčení, že chce investovat do podobných her a zajistit, že se i další tituly zpracované podobně trefí fanouškům do vkusu.
Ostatně, jeden z vedoucích pracovníků Segy na dotaz, jak společnost vnímá nižší hodnocení na portálu Metacritic či dalších agregátorech, odpověděl právě s odkazem na fanoušky, kteří ve svých hodnoceních prokázali, že se jim hra extrémně líbí. Nutno ovšem podotknout, že mnohá z hodnocení zahrnují nekritické desítky, v nichž se zároveň odráží skutečnost, že velká hra se Sonicem už delší dobu nevyšla. To ale ve výsledku ničemu nevadí, zvlášť když to podle magazínu GamesRadar Segu posiluje v přesvědčení, že chce investovat do podobných her a zajistit, že se i další tituly zpracované podobně trefí fanouškům do vkusu. Sega začne DLC pro Sonic Frontiers, které budou zahrnovat nové hratelné postavy, nové módy, výzvy i řadu drobností spojených s oslavou Sonicových narozenin. Souběžně se ale pustí i do vývoje dalších titulů, pro které podle navazujícího prohlášení alokuje větší rozpočet.
Sonic Frontiers sales „greatly exceeded“ expectations, according to Sega https://t.co/en9gnKr18a
— GamesRadar+ (@GamesRadar) February 17, 2023
„Očekáváme, že náklady na vývoj nových titulů v budoucnu ještě vzrostou,“ uvedli zástupci společnosti. Slíbili pak, že se budou snažit zajistit vysokou kvalitu nově vyvíjených velkých titulů bez ohledu na globální vlivy, včetně nákladové stránky. A aby dobrých zpráv pro příznivce Segy nebylo málo, společnost rovněž potvrdila, že bude kvůli celosvětové inflaci zvyšovat platy svým zaměstnancům. Od 1. července letošního roku se platy zvýší přibližně o 30 procent díky využití části bonusů vyplácených jednou ročně, i z pohledu roční mzdy ale dojde k navýšení přibližně 15 procent, takže se nejedná jen o hru s čísly a slovíčkaření. Kromě platů zaměstnanců se zvýší také finanční odměna pro čerstvé absolventy vysokých škol, a to až o 35 procent z 222 000 jenů na 300 000, tedy přibližně na 50 tisíc korun. Sega se tak stává další velkou japonskou společností po Nintendu a Capcomu, která reaguje na zmiňovanou inflační vlnu a zároveň i přímou žádost japonského premiéra Fumia Kišidy, který žádal, aby firmy platily svým zaměstnancům více.
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.