Je to jako chození kolem horké kaše. Ačkoliv vývojáři z polského Blooberu nebo vydavatelé z Konami zatím neodhalili, kdy se můžeme těšit na remake druhého dílu série Silent Hill, z mnoha stran přichází indicie, že by to už mělo být opravdu brzy. Naposledy jsme vás informovali o datu 30. května, které uváděl mexický obchod Sanborns, než došlo na změnu údajů v databázi. A ještě před tím si fanoušci všimli věkového ratingu, který byl hře udělen v Jižní Koreji. To jsou náznaky, že se vydání skutečně přibližuje a hned zkraje nového týdne tu máme další – věkový rating totiž dostal Silent Hill 2 také ve Spojených státech.
Silent Hill 2 remake ESRB description pic.twitter.com/KXgEmW23Dt
— Wario64 (@Wario64) March 31, 2024
Zápisu v databázi ESRB si všimnul insider Wario64 a zkopíroval na svůj Twitter i příslušnou obrazovku s popisem hry a závěrečným věkovým hodnocením. Není překvapením, že je hra určen hráčům starším 17 let, a stejně nepřekvapivým je i popis hry hodnotící komisí. Všeobjímající násilí během vlastního hraní i v cutscénách, scény zabíjení, mučení nebo dušení polštářem, děsivě vypadající nepřátelé nebo sexuální narážky. Tohle všechno je něco, co od druhého Silent Hillu očekáváme a je na místě být připraveni na to stejné i v případě remaku.
Pokud bychom měli být trochu konkrétnější, popis v části vyjmenovávání nepřátel samozřejmě zmiňuje Pyramid Heada a v závěru detailněji popisuje některé scény se sexuálním podtextem. Například dialog o sexu v hotelu a zapomenuté videokazetě, která může sloužit, inu, řekněme, k potěše, stejně jako k vydírání. Náznaky znásilnění nebo jen výjevy spoře oděných lidí je pak něco, co ESRB rovněž vyjmenovává a zahrnuje do hodnocení. Opět ale nejde o nic, co by mělo hráče jakkoliv překvapovat, zvlášť, když vývojáři sami v minulosti prohlašovali, že se snaží zůstat věrní předloze, ctí ji a nehodlají ji nikde příliš překvapovat.
Stále ale nezbývá nic jiného, než čekat na zveřejnění data vydání, se kterým se Konami ne a ne přihlásit. Připomínáme ale, že 30. květen připadá na čtvrtek, takže by v případě zmíněného mexického obchodu nemuselo jít jen o placeholder…