V nabídkách aukčních domů a portálů se čas od času objeví nějaký klenot i z oblasti herního průmyslu. Namátkou můžeme připomenout stále ještě relativně čerstvý příklad vydražené zachovalé krabičky Super Mario Bros. pro NES z osmdesátých let. Za takový klenot musí vášnivý sběratel zaplatit v přepočtu miliony korun a může jít rovněž o zajímavou investici. Vedle zachovalých her se ale prodávají také speciální či kusově omezené edice herního hardwaru. V únoru jsme například informovali o dražbě nikdy nevydané hybridní konzole Nintendo PlayStation. A v těchto dnech se pro změnu mluví o dražbě prototypu handheldu Game Boy Advance.
Japonský výrobce představil Game Boy Advance na akci Nintendo Space World v roce 2000, kde se mimo jiné také veřejnosti vůbec poprvé ukázala i konzole GameCube. Na tomto místě došlo k odhalení klíčových vlastností nového Game Boye, mezi něž patřila třeba i schopnost zobrazovat až 32 tisíc barev současně. A jelikož byla konzole na akci přímo k vidění, logicky se prezentoval i její designu. Jenže o rok později vydaný handheld se svou podobou od prototypu mírně lišil. Původní kousek vyplaval na světlo světa až v nedávné japonské aukci portálu Yahoo, kde jej ulovil uživatel Twitteru s přezdívkou MarioDS64. Jde o velkou vzácnost, a proto se spojil s týmem Hard4Games, aby svůj poklad předvedl ostatním.
Z videa patrné, jak se prototyp konzole liší od finální verze dodané do obchodů. Například tlačítka na vrchu konzole určená pro ukazováky mají mírně odlišný tvar. Bootovací animace i znělka konzole prošla rovněž drobnými změnami a poukázat lze také na jinou nálepku vzadu, která v případě prototypu neobsahovala veškeré nutné certifikace určené pro západní trh. Pod krytem na baterie se u konečné verze konzole navíc nachází určení orientace pólů baterií.
Tlačítka mají údajně odlišnou odezvu při stisku, to ale může být způsobeno také opotřebením. Na zmíněné akci se v roce 2000 prezentovalo několik barevných variant, ne všechny se ale nakonec dostaly do prodeje. Jednou takovou ve finále nevyráběnou verzí byla i stříbrno-oranžová, což je právě varianta, ve které se prototyp do aukce dostal. Další mírné odlišenosti se vyskytují přímo v hardwaru konzole, což má mimo jiné za následek, že některé novější tituly pro Game Boy Advance mají na tomto prototypu potíže.
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.