Ještě před uvedením druhé a zároveň poslední řady seriálu Arcane ze světa League of Legends se stal předmětem diskuzí údajný rozpočet. Ten měl činit 250 milionů dolarů, tedy v přepočtu přibližně 6 miliard korun, čímž by se Arcane stalo nejdražším animovaným seriálem vůbec. Společnosti Netflix ani Riot se tehdy k těmto neoficiálním číslům nevyjádřily, před pár dny se však se svými informacemi připojila i agentura Bloomberg, jež zmiňuje stejnout částku. V článku seriál zároveň označuje za hit Netflixu, jímž rozhodně byl během první i druhé řady, ale také za finanční neúspěch. Proti tomu se ovšem ohradil spoluzakladatel Riotu Marc „Tryndamere“ Merrill.
Ačkoli se na Netflixu seriál Arcane těšil velké oblibě a zájmu diváků, podle Bloombergu (via IGN) se Riotu nepodařilo tento zájem využít a vygenerovat z něj příjmy přímo v League of Legends. Cílem totiž bylo těžit z prodeje skinů ve hře vycházejících právě ze seriálu, což se sice dělo, ale dle Bloombergu to Riot nedokázal plně zúročit. Netflix měl Riotu zaplati 3 miliony dolarů za každou epizodu, totéž pak měl učinit i Tencent, díky němuž byl seriál vysílán i v Číně. S celkovým počtem 18 epizod se tak dostáváme na částku 108 milionů dolarů, tedy ani ne na polovinu nákladů. Mluvčí Riotu sice přiznal, že projekt nebyl ziskový, ale poslední měsíc měl být v návaznosti na uvedení druhé řady seriálu pro společnost jedním z nejziskovějších vůbec. Riot pak nadále trvá na tom, že šlo o úspěch. Stejně o tom pak smýšlí i již zmíněný Marc Merrill, jenž na článek od Bloombergu zareagoval pod svou komunitní přezdívkou Tryndamere na subredditu League of Legends.
Comment
byu/Roquintas from discussion
inleagueoflegends
„Lidé, kteří se na svět dívají krátkozrakým, transakčním a cynickým pohledem, jen těžko pochopí Riot. To platilo u různých lidí, kteří se snažili tvrdit, že kvalitní hry zdarma nebudou fungovat, že esport nikdy nebude fungovat, že naše hudba byla šílená, a teď říkají, že Arcane nebylo famózní a nestálo za to,“ uvedl Merrill svůj komentář, než se vrhl na vysvětlení toho, o co jim ve společnosti skutečně jde. „Tito lidé si myslí, že děláme věci jako Arcane, abychom prodávali skiny, zatímco ve skutečnosti prodáváme skiny, abychom dělali věci jako Arcane,“ vysvětlil Merrill s tím, že se v Riotu řídí svým posláním a neustále usilují o to, aby bylo stále lepší být hráčem. „Proto se nám to stále znovu a znovu daří napříč různými hrami a nyní i různými oblastmi / médii – hrami, sportem, hudbou a animací. Daří se nám to všechno? Ne. Ale nesoustředíme se na krátkodobé zisky – soustředíme se na to, abychom našemu publiku dlouhodobě, znovu a znovu a znovu přinášeli výjimečnou hodnotu,“ pokračoval.
Merrill čísla nepotvrdil, ale ani nijak nezpochybnil, tím hlavním sdělením nicméně je, že to mělo Riotu bez ohledu na (ne)ziskovost stát za to. V dalších komentářích pak jeden z uživatelů zpochybnil, že bylo Arcane pro Riot natolik ziskové, aby se pustili do dalších seriálů, což Merrill odmítl. Kromě toho už dříve bylo oznámeno, že ačkoli příběh sester Vi a Jinx v Arcane skončí, je v plánu vyprávět další příběhy. Po odvysílání poslední části Arcane jsme se navíc už dozvěděli, že chtějí tvůrci prozkoumat Ionii, Noxus a Demacii.