branding
Přichází další náznaky možného oživení RPG Scalebound

Přichází další náznaky možného oživení RPG Scalebound

Projekt PlatinumGames a Microsoftu skončil v roce 2017. Teď o návratu mluví známí insideři

Zdroj: Microsoft
16. 1. 2023

Vývojáři ze studia PlatinumGames vedení zakladatelem Hidekim Kamijou oznámili v roce 2014 práce na projektu Scalebound, do kterého se pustili společně s Microsoftem. Mělo jít o akční RPG, ve kterém na sebe hráči vzali roli hlavního hrdina Drewa, jenž se protlouká světem Draconis. Odkaz k drakům samozřejmě nebyl náhodný, s jedním z nich měl být totiž hrdina spojen neoddělitelným poutem a společně měli bojovat proti rozpínajícímu se zlu. Hra, která měla vyjít už v roce 2016, ale byla v roce 2017 zrušena ze strany Microsoft Studios a nezdálo se, že bezprostředně poté existuje vůle vývoj obnovit. Nad titulem se ale voda nikdy zcela nezavřela, když o něm v dalších letech mluvili zejména vývojáři. Poukazovali na to, že značka sice zůstává ve vlastnictví Microsoftu, ale vyjádřili zájem vrátit se k ní a pokusit se o reparát. S nadějí mluvil v roce 2020 ředitel studia Acuši Inaba, který navíc zmínil, že zrušení hry rozhodně nebylo jednostranné a svou vinu nesou i vývojáři z PlatinumGames. Přidal se k němu později také zmíněný Hideki Kamija, který poukazoval zejména na tehdejší nezkušenost vývojářského týmu a loni v únoru pro japonskou mutaci IGN dokonce vyzval Phila Spencera, aby si o Scalebound promluvili a zamysleli nad jeho případným oživením.

Tím se dostáváme k několika článkům, které se loni objevily na portále Windows Central, v nichž se mluvilo o tom, že Kamija myslí svůj plán smrtelně vážně a můžeme na ně navázat čerstvou spekulací od Nicka Bakera, moderátora podcastu Xbox Era. Ačkoliv Baker nemá tak hvězdnou reputaci a v řadě svých předpovědí se v minulosti mýlil, k interním informacím herních společností mívá prokazatelně přístup a bývá citován největšími herními médii. Ve 143. epizodě svého podcastu tedy uvádí, že ačkoliv by mělo být jednání na samém začátku, PlatinumGames se skutečně dokázali spojit s Microsoftem a téma hry Scalebound řeší. „Neptejte se mě, v jakém je to [jednání] stavu, kdy na hru dojde. Tohle je na hodně dlouho, lidi, roky daleko,“ řekl Baker. Rozvedl, že netuší, jestli budou chtít vývojáři navázat tam, kde s vývojem hry skončili, nebo půjde o zcela novou verzi, ale bylo mu řečeno, že se na něčem obě strany momentálně domlouvají. Víc nemá smysl přidávat, protože i samotné zprávě o Scalebound předcházel v podcastu smích nad tím, že Jez Corden z Windows Central nedávno o Scaleboundu vtipkoval a v tomto světle se může zdát, že XboxEra jen nechápe vtip a pokračuje v něm na vážnější úrovni. Tak tomu ale podle vyjádření Bakera není a jde patrně jen o shodu okolností.

Nic dalšího na konto hry nezaznělo, takže bychom mohli jen opakovat body z historie načaté v úvodu. Stranou nemůže zůstat fakt, že hra byla po letech vývoje v již poměrně rozpracované fázi, viděli jsme z ní hned několik videí včetně gameplay dema a vývojáři mluvili o řadě detailů. Padaly zmínky o nelineárním vyprávění příběhu, který podporuje prozkoumávání zmíněného světa Draconis. Vývojáři rovněž nechtěli bez ohledu na draky vrhnout hráče do ryze fantasy světa a už z designu hlavního hrdiny bylo patrné, že bude mít hra nádech podobný třeba aktuálnímu titulu Forspoken. Tedy že dojde na prolnutí našeho skutečného světa s tím herním, byť v případě Scalebound to mělo být znát i na kulisách, ve kterých bychom se pohybovali. Zajímavé byly také úvahy nad obtížností hry, která neměla vsadit na zvyšování síly nepřátel podle toho, jakým vývojem procházel hlavní hrdina, ale zaručit mu pocit dominance tím, že první nepřátelé zůstanou tak silní jako na začátku. Změnit se však měl jejich způsob boje, když by došlo na další střetnutí, díky čemuž by mohli nepřátelé uplatnit jiné útoky a demonstrovat lepší taktickou připravenost, která by obtížnost alespoň o trochu zvýšila. Mluvilo se rovněž o čtyřčlenné kooperaci a hlavně co nejrealističtější grafice, což byla ale ve výsledku jen další příkoří, kvůli kterým projekt selhal.

Alespoň tedy napoprvé.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru