Vývojáři z Hello Games navazují na dosud poslední velký update pro No Man’s Sky a přináší jeho pokračování. Sky Worlds Part II, jak se další masivní rozšíření hry jmenuje, se zaměřuje na planety, ať už ve smyslu jejich přidání do hry nebo detailů na povrchu. Díky tomu má No Man’s Sky nabídnout ještě lepší zážitek a hlavně prohloubit pocit, že je hra doopravdy nekonečná. Vývojáři ostatně sebevědomě prohlásili, že do hry přidali miliardy hvězdných soustav a biliony nových planet.
Lidé z Hello Games se i tentokrát rozhodli oblažit hráče a fanoušky neuvěřitelně dlouhým a podrobným článkem, který odhaluje úplně všechno, co Sky Worlds Part II přináší. Novinky nicméně můžete nasát i prostřednictvím deníčku autora hry Seana Murrayho, který představuje to nejdůležitější. Jako první přichází na přetřes přepracovaný generátor terénu, který by měl nyní umět vykouzlit ještě majestátnější pohoří, stejně jako hluboká údolí nebo rozlehlé pláně na planetách, které za svou existenci ještě člověk nenavštívil. V návaznosti na přepracovanou fyziku vody, kterou přinesla první část Sky Worlds, se navíc nabízí i možnost prozkoumávat naplno oceány a nacházet v nich neméně zajímavé formy života, jaké jsou k vidění na povrchu.
Není to ale jen uchvacující krása nových neprozkoumaných planet, ale také obrovské nebezpečí, které na nich může čekat. To vše mají podtrhnout nenadálé rizikové podmínky ohrožující život všech výprav, jako jsou radioaktivní bouře, toxické spóry, stejně jako vulkanické erupce nebo gejzíry s vařící se vodou. Pokud si navíc chcete užít boj proti přírodě naplno, můžete spustit také novou variantu hry, která z celého vesmíru odstraní veškeré formy mimozemského života. Budete to tedy jen vy proti vrtochům planet, což zní také poměrně lákavě.
Vývojáři rovněž vyjmenovávají, že hráči budou moci nově navštívit světa kolem velkých plynných obrů, světy s fialovým nádechem pohasínající hvězdy, čekají je také nové džungle nebo zamrzlé světy a třešničkou budou například oceány na měsících nejrůznějších planet. Velkou část článku věnují už zmiňovaným podvodním říším a vodnímu životu jako takovému, takže se můžete těšit například na plovoucí základny či rybaření. V No Man’s Sky by se navíc měly objevovat skutečné vodní světy s jediným životem pod hladinou. Ať už se ale budete zrovna nacházet na nějaké takové planetě nebo se budete procházet po povrchu jiné, měli byste narážet na zcela nové a mnohdy údajně i velmi bizarní formy života, což nepochybně přidá na celkové pestrosti.
Osobně se mi také líbí větší množství pozůstatků dávných civilizací nebo přepracovaný systém osvětlení exteriérů i interiérů. Podobně bychom ale mohli vybírat ještě hodně dlouho. Skončím tedy konstatováním, že to nejsou jen takto viditelné přídavky, ale i celá řada technických aspektů od zrychlení načítání, až po pohodlnější vytváření modifikací. Připomínáme také, že i tento update je k dispozici zcela zdarma včetně nových questů a znovu se nezdá, že by vývojáři chtěli podporu No Man’s Sky ukončit. Přesto otevřeně říkají, že usilovně pracují také na svém dalším projektu – Light No Fire – a dá se tudíž očekávat, že příval novinek do NMS jednou doopravdy skončí, aby byl nahrazen dalším proudem.
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.