branding
Nebuchadnezzar, Nepos Games, Nebuchadnezzar se rozrůstá o vládu Sargona II.

Nebuchadnezzar se rozrůstá o vládu Sargona II.

Česká strategie v novém DLC nechá hráče okusit roli asyrského a babylónského krále

Zdroj: Nepos Games
Název: Nebuchadnezzar Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 17. 2. 2021

Česká strategie Nebuchadnezzar od studia Nepos Games již za pár dní oslaví své druhé narozeniny, což ovšem neznamená, že by se ve státech mezopotámských už nemělo dít nic nového. Právě naopak! Autoři hru postupně nadále rozšiřují, vylepšují a upravují, přičemž nyní došlo i na velké příběhové rozšíření s názvem The Adventures of Sargon, které do čela postaví namísto krále Nebukadnesara I. právě asyrského a později i babylónského krále Sargon II. Hru navíc nově obohacuje i mechanismus válčení, jež dává tušit, že vláda nového krále nebude jen o zvelebování říše.

Nebuchadnezzar celkově prošel čtvrtou velkou aktualizací, která už sama o sobě přinesla řadu novinek, nejen již zmíněné válčení. Už dříve se hra rozmluvila díky krátkým replikám, jež pronášeli usilovně pracující obyvatelé, The Adventures of Sargon je ovšem vyloženě příběhovým DLC, v němž se mihne celá řada historických postav a díky němuž mohou hráči přímo prožít Sargonovu vládu. Proto jsou anglicky plně namluveny i tyto nové dialogy, které ještě více prohloubí samotný příběh a navodí kýženou atmosféru. DLC samozřejmě nabízí novou kampaň s více než dvanácti misemi, během nichž mohou hráči okusit, jaké to je vládnout Mezopotámii v době Sargona II., přičemž on sám vládl mezi lety 722 a 705 před naším letopočtem. Vše se ale netočí jen kolem něj.

Nebuchadnezzar je sice v základu budovatelskou strategií, jak ji známe od samého začátku, ale v tomto případě bude muset budování doplnit i zmiňovaný boj. Tak, jak probíhal obchod, nyní ve hře probíhá i diplomacie. A ne vždy v mírovém duchu. K dobývání okolních území je ovšem potřeba nejen armády, ale i silnou ekonomikou, která dokáže válečné tažení podpořit. K dispozici je šest různých jednotek, jež zároveň s každou bitvou získávají zkušenosti a posilují, vyžadují ovšem i zásoby, proto stále nelze podcenit ani běžné fungování říše. Válčení s sebou přináší nejen zmar, ale i další novinky, mezi něž patří i nové budovy, například kasárny, kde lze nalézt i vozy, jež budou patrně v bitvách tou nejsilnější jednotkou.

Mezi další novinky, na něž autoři lákali už během minulého roku od oznámení DLC i velké aktualizace, patří i zdi. Ty zde slouží jako obranný, ale i vizuální prvek zlepšující dojem z města. Jejich podoba se samozřejmě opět drží jejich skutečného vzhledu a architektonického stylu. Kvůli válkám došlo i k úpravě a rozšíření diplomacie, která se ve hře objevila v předchozí aktualizaci, ale i celých map, u nichž došlo ve většině případů k zvětšení, jak řada hráčů prosila již od vydání hry. Myslelo se ovšem i na další hráče a na přístupnost, která se v tomto případě zaměřuje na barvy a poruchy vidění. Nový režim pro barvoslepé je navržen tak, aby rozlišoval barvy dle důležitosti a umožnil lepší orientaci napříč hrou i celým rozhraním, ale je otevřený i úpravám každého z hráčů.

DLC The Adventures of Sargon lze pak na Steamu pořídit za necelých 10 euro, pakliže dosud nevlastníte základní hru, můžete celý balíček pořídit s 10% slevou. Nebuchadnezzar do svého třetího roku rozhodně nevstupuje s prázdnou a naopak má co nabídnout, a to i v samotném základu. Vedle velmi kladných hodnocení a mnoha spokojených hráčů se navíc může hra od prosince chlubit i oceněním Česká hra roku 2021 v kategorii technologické řešení, zatímco v kategorii herního designu zaujala druhé místo. Uvidíme, co přinese vláda Sargona II. a co nás v budoucnu ještě v Mezopotámii čeká.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru