Zatímco až dosud panovaly jisté obavy, zda bude Microsoft i v případě akvizice společnosti Activision Blizzard pouštět sérii Call of Duty na konkurenční PlayStation, nyní se zdá, že by z tohoto obchodu mohli mít nečekaně prospěch také fanoušci Nintenda. Prezident Microsoftu Brad Smith prohlásil, že chtějí slavnou válečnou akci přinést na Switch. V rozhovoru pro CNBC znovu ujistil, že dokončení akvizice by neznamenalo stopku pro hry od Activisionu a Blizzardu na PlayStationu. A zašel dokonce ještě dál, když řekl, že by rádi tyto tituly dostali také na konzoli od Nintenda.
Jako příklad Brad Smith uvedl Minecraft. Šlo o první velkou akvizici od chvíle, kdy se výkonným ředitelem Microsoftu stal Satya Nadella. A naznačil, že jeho multiplatformní podpora je jasným indikátorem toho, co doufají udělat, když získají Activision Blizzard. Podle Smithe chtějí víc investovat do inovací, přinést hry víc lidem a na víc platformách. Jde o velice zajímavý obrat ve výkladu možné budoucnosti, protože ta se nyní alespoň teoreticky jeví pod plánovaným novým majitelem ještě růžovější než dřív. A otázkou samozřejmě je, zda má Microsoft důvod přistoupit k exkluzivitám v tomto případě jinak než u her z produkce ZeniMaxu.
Minimálně jeden možný důvod pro tuto rétoriku se ale podle řady lidí nabízí. Microsoft a jeho představitelé mohou volit tento způsob komunikace i s ohledem na to, že akvizici budou teprve prověřovat regulační úřady. A ve světle zmařeného obchodu Nvidia+Arm může mít softwarový gigant jisté obavy o to, aby jeho akvizice prošla. Nebo minimálně důvod hovořit o budoucnosti způsobem, který nebude implikovat žádnou formu omezování. Na druhé straně Xbox už dřív několikrát naznačil, že by si přál vydávání svých her na ostatních systémech. Stejně jako naznačil, že by si přál rozšíření Game Passu na tyto platformy… Zda jdou tato dvě přání ruku v ruce, zatím můžeme jen spekulovat.
Pro majitele Switche by nicméně byla širší podpora od Activisionu a Blizzardu nepochybně úspěchem. Obě firmy už v minulosti na hybridní konzoli své hry uváděly, ale mohlo by být lépe. Blizzard na Switch poslal Diablo II: Resurrected, Diablo III, Overwatch nebo Blizzard Arcade Collection. Activison byl ještě o něco štědřejší. Na Switchi najdeme hry Skylanders: Imaginators, Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, Crash Team Racing Nitro-Fueled, Spyro Reignited Trilogy, Crash Bandicoot 4: It’s About Time a Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2.
Jak ale sami můžete vidět, není mezi nimi ani jedno Call of Duty. Přitom dlouho byla této série na systémech od Nintenda stálicí. Na GameCube byste našli Call of Duty: Finest Hour (2004) a Call of Duty 2: Big Red One (2005). Na Nintendo DS zamířilo Call of Duty 4: Modern Warfare (2007), Call of Duty: World at War (2008), Call of Duty: Modern Warfare 2 (2009), Call of Duty: Black Ops (2010), Call of Duty: Modern Warfare 3 (2011). Super populární konzole Wii se dočkala hned pěti dílů – Call of Duty 3 (2006), Call of Duty: World at War (2008), Call of Duty: Modern Warfare – Reflex Edition (2009), Call of Duty: Black Ops (2010) a Call of Duty: Black Ops II (2012). Poslední dva dva díly ze série Call of Duty už ale zamířily jen na Wii U – Call of Duty: Black Ops II (2012) a Call of Duty: Ghosts (2013). A od té doby už uplynula skoro dekáda. Není přitom pochyb o tom, že hráči by ocenili na Nintendu prémiové díly i Warzone.
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.