Může být tohle definitivní tečka za kauzou Devotion? Možná ano. Kontroverzní tchajwanský horor se vrací do prodeje. Digitální verzi nyní začali prodávat samotní vývojáři na svém webu. Jedná se o DRM free verzi, která funguje na Windows i Macu. Prodává se za 17 dolarů a kromě toho je k dispozici i bundle se soundtrackem za 23 dolarů a bundle s předchozí hrou Detention za 42 dolarů. Detention lze samozřejmě koupit i samostatně a kromě Windows a Macu funguje také na Linuxu.
Stojí za připomenutí, že se tak do širší distribuce Devotion vrací víc než dva roky po svém původním vydání. Hra debutovala v únoru 2019, ale moc dlouho se na digitálních “pultech” neohřála. Důvodům jsme se opakovaně a detailně věnovali.
Mezitím byla hra loni v červnu krátce k dispozici ve speciální fyzické verzi, ale jen na Tchaj-wanu. V prosinci vývojáři ze studia Red Candle Games oznámili, že hra vyjde na GOGu, ale digitální obchod z tohoto kroku po pár hodinách zase vycouval s odůvodněním, že údajně obdržel nesouhlasné reakce hráčů. Vzhledem k tomu, že titul dávno neobsahuje žádný závadný ani kontroverzní obsah, si za to provozovatelé GOGu naopak vysloužili další kritiku od ostatních hráčů.
Hello, Red Candle e-shop is now online. https://t.co/smmZxHj7zQ#返校Detention, #還願Devotion and our future projects will all be on e-shop in DRM-free format.
We hope to provide a direct and simple purchasing channel for players who’re interested in our games. pic.twitter.com/1SxzBZSiyW
— redcandlegames (@redcandlegames) March 15, 2021
Devotion je horor zasazený do osmdesátých let, který se inspiroval nejen tchajwanskými reáliemi, ale i místním folklorem a kulturou. Zdeněk ve své recenzi udělil hře známku 7/10 a poměrně ji chválil. Je tedy velká škoda, že si ji jen málokdo vyzkoušel, protože se původně prodávala jen pár dní. Devotion vytvořil přibližně dvanáctičlenný tým a navazuje na úspěšnou hru Detention, která se dočkala filmové i seriálové adaptace.
Vzhledem k tomu, kolik času od vydání původní verze uplynulo, není vůbec vyloučené, že se její autoři brzy pochlubí nějakým novým projektem. Určitě nebudou mít nouzi o zájem médií.
V původní verzi se objevil plakát, který označil čínského prezidenta Si Ťin-pchinga za Medvídka Pú. Jde o opakující se příměr, který je v Číně tabu, stejně jako nyní celá slavná postavička. Red Candle Games se za incident opakovaně omluvili s tím, že nešlo o záměr, ale o selhání kontrolních mechanismů. Nicméně čínští hráči poukazovali na údajné protičínské postoje samotných tchajwanských vývojářů.
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.