Vývojář a producent Leslie Benzies je neodlučitelně spojen se studii DMA Design a následně Rockstar, kde se podepsal podepsal se pod vývoj sérií a her jako Grand Theft Auto, Red Dead Redemption či Manhunt. Svou domácí základnu však v roce 2016 ve zlém opustil – s Rockstarem vedl spor o nevyplacené odměny – a založil si vlastní studio Build a Rocket Boy Games, ve kterém se chtěl věnovat vývoji her po svém. Díky tomu vznikl koncept hry Everywhere, která byla formálně oznámena už v roce 2016, aby se o ní trochu víc začalo mluvit před rokem na Gamescomu, kde se titul dočkal prvního teaseru. Už tehdy zaznívaly hlasy, že půjde o něco zcela nového, neotřelého a netradičního, což jsou ovšem atributy, které jen velmi složitě formují konkrétní představu o hře. Zájemci se proto chytali ukázek oddělených miniher či zážitků, které bude v Everywhere možné vytvářet, převážně v grafice připomínající například Fortnite. O více než rok později pak studio Leslieho Benziese přináší další video a v rychlých střizích nechává poprvé nahlédnout na editor lokací a některé další prvky. Hráči jsou ale podle dostupných reakcí stále trochu zmateni a ptají se po lákavě vypadajícím titulu s hercem Alexem Hernandezem (Lincoln Clay z Mafia III), na který Build a Rocket Boy Games právě v souvislosti s Everyhwere dříve lákalo.
Začněme ale u nového videa, které je složeno ze záběrů z pre-alfa verze – vypravěčka pokládá řečnickou otázku, jaké by to asi bylo, kdybychom mohli vytvořit vlastní svět a co bychom udělali s možností začít od začátku. Trocha herní filosofie odkazuje k titulu, v němž budou moci hráči uplatnit svou kreativitu a společnými silami vytvářet vlastní herní světy. Několik krátkých záběrů pak odhaluje, že bude k dispozici editor objektů, ale pravděpodobně i nejrůznějších herních součástí a mechanismů, prostřednictvím kterých mohou vznikat herní zážitky. Koncept je tedy podobný Robloxu v již vzpomínané grafice připomínající Fortnite. Představivost má být jediným omezením, a tak budou moci podle záběrů vznikat týmové akce, RPG, závodní hry, plošinovky nebo arkádovky. Je samozřejmě otázkou, jak pružný design ve skutečnosti bude a zda obyčejní hráči nenarazí na přílišnou složitost při vývoji vlastních miniher, dá se však očekávat, že Everywhere bude fungovat stejně dobře pro kreativce jako pro ty, kdo přijdou jen zážitky konzumovat.
Tím se ale dostáváme ke zmatení, které jsme zmiňovali v úvodu. Když totiž Build a Rocket Boy Games svůj nový titul prezentovali, navázali na něj velmi slibně vypadající ukázkou z titulu MindsEye. Atributy jako realistická grafika, obsazení Alexe Hernandeze, umělá inteligence, roboti, výbušná akce, vnitřní boj nebo rouška tajemství zapůsobily na hráče mnohem víc než první teaser Everywhere a k dnešnímu dni má jen na oficiálním kanále hry na YouTube přes 1,5 milionu zhlédnutí. S přihlédnutím k tomu, že MindsEye má být exkluzivně dostupné v Everywhere se proto hráči ptají, co to má znamenat a jakým způsobem se k této hře dostanou. Jde o ukázku možností základní hry, resp. jeho editoru? Nebo o oddělenou práci vývojáři, kteří využijí Everyhwere jako svého druhu distribuční platformu pro své další tituly počínaje hrou MindsEye? Jedinou nápovědou je přibližně sekundu dlouhý záběr přibližně v čase 1:20, který na rozdíl od zbytku záběrů prezentuje realisticky vypadající hru zachycenou během honičky v autech. Právě na tuto část mnozí hráči poukazují a naznačují, že právě o tomhle titulu chtějí vědět víc, obecně je ale vlna reakcí spíše kritického charakteru, a ani druhá ukázka zatím nepřesvědčila o výjimečnosti a neotřelosti konceptu Everyhwere, zvlášť když tu jsou zavedené hry s miliony a miliony hráčů, kterými se Build a Rocket Boy Games očividně inspirují.
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.