Ačkoliv se firemní kultura studia CD Projekt RED probírala v uplynulých letech opakovaně, vydání Cyberpunku 2077 kritiku akcelerovalo a vysoce postavení zaměstnanci společnosti již několikrát mluvili o plánovaných změnách a úpravách dosavadního fungování celého vývojářského týmu. Na pozadí přitom probíhala nejrůznější vyšetřování, která měla blíže zhodnotit vystupování jednotlivých ředitelů a vyvodit z nich případné důsledky. Podle Bloombergu se tak začíná v těchto chvílích dít a první, kdo byl přinucen z CD Projektu odejít, není nikdo jiný nežli Konrad Tomaszkiewicz – veterán, který začínal před 17 lety na pozici testera, odkud se postupně vypracoval přes designérské pozice až na game directora Zaklínače 3 a producenta Cyberpunku 2077.
„Ve společnosti probíhalo několikaměsíční vyšetřování stran nařčení ze šikany na pracovišti proti game directorovi Konradu Tomaszkiewiczovi. Odhaluje to e-mail zaměstnancům CD Projektu, do kterého jsme mohli nahlédnout,“ píše Bloomberg. Vývojář v něm měl uvést, že jej komise pro přezkoumání nařčení neshledala vinným, přesto ale Tomaszkiewicz ze studia odchází. „Bez ohledu na to, spoustu lidí cítí strach, stres nebo jen nepohodlí, když se mnou musí pracovat. Omlouvám se za všechnu zlou krev, kterou jsem způsobil,“ tvrdí vývojář dál. Sám nařčení rovněž odmítá a na přímý dotaz Bloombergu potvrdil, že se cítí rezignovaně, smutně a zklamaně.
Tomaszkiewicz přitom měl sehrát důležitou roli při vývoji další hry ze světa Zaklínače a navázat tak na své veleúspěšné tažení při vzniku třetího dílu. Coby game director se podepsal pod jednu z nejúspěšnějších her v historii, pomohl rozšířit povědomí o CD Projektu i dílu Andrzeje Sapkowského a položil také základy ke vzniku nového seriálu pro Netflix. Obecně byl Tomaszkiewicz považován za člověka na svém místě, který podle svých vyjádření prosazoval lidský přístup, tak netypický z pohledu Američanů. V rozhovoru pro polský magazín Gryonline.pl z roku 2013 vysvětloval, že každý vývojář musí být slyšet a na rozdíl od amerického přístupu – který podle Tomaszkiewicze nakládá se zaměstnanci jako se stroji v továrně – je nutné zaručit, aby všichni členové týmu byli do vývoje zapojeni a práce je bavila. „Tyhle „továrny“ se zajímají jen o peníze. Nemůžeme ale vinit vývojáře, nýbrž vydavatele, protože ti dávají své peníze jen na projekty, které se jim zdají nejjednodušší,“ řekl před lety Tomaszkiewicz.
Z CD Projektu RED teď ale odchází se slibem, že na sobě bude i nadále pracovat, čímž pravděpodobně dává za pravdu těm, kdo si na spolupráci s ním stěžovali. „Změna chování je dlouhý a náročný proces, ale já se nevzdávám a doufám, že se změním,“ měl napsat v závěru svého rozlučkového dopisu. Pro objektivní posouzení celé situace nicméně chybí ona nařčení, která proti Tomaszkiewiczovi vznesli jeho kolegové, ta však zůstávají alespoň pro tuto chvíli interními informacemi studia a obeznámena s nimi byla zřejmě jen komise. Nicméně skutečnost, že nebyl game director z nevhodného chování obviněn, činí celou situaci poměrně bolestnou.