Společnost Ubisoft oznámila, že digitální interaktivní učebnice dějepisu v podobě Assassin’s Creed Discovery Tour: Viking Age vyjde 19. října. Hráči Valhally si tak budou moci užít a prozkoumat tento svět úplně jiným způsobem a navíc z odlišné perspektivy. Jedná se o bezplatné rozšíření pro majitele původní hry a Discovery Tour půjde opět koupit i zvlášť jako standalone titul na PC a vůbec poprvé také konzolích, Stadii a Luně, ale to až začátkem příštího roku.
V Discovery Tour: Viking Age mají hráči zkoumat dějiny odlišným způsobem než v předchozích dvou případech.
Novinka bude navazovat na předchozí dva historické výlety, které odstartovaly v Origins. Na projektu se opět podíleli historici i archeologové a Discovery Tour změní herní svět na vzdělávací zážitek, který mohou hráči volně zkoumat bez jakékoli akce a nebezpečí. Dozví se tu přitom víc o místech, lidech, tradicích i kultuře 9. století obecně.
To ovšem neznamená, že by autoři jen pokračovali v zavedené formuli bez jakékoli snahy o inovaci. Naopak. V Discovery Tour: Viking Age mají hráči zkoumat dějiny odlišným způsobem. Namísto klasických prohlídek s průvodci na sebe vezmeme podobu různých postav a vydáme se plnit speciální úkoly, díky nimž budeme historii ještě blíž. Vždy prý budeme ve středu dění.
Ve “hře” můžeme také obdivovat fotografie předmětů ze sbírek muzeí, která navázala s vývojáři bližší spolupráci. Je mezi nimi hned několik institucí z Velké Británie, Francie, ale také Dánska. Od 19. října bude Discovery Tour: Viking Age dostupný zdarma pro majitele Valhally na všech platformách. Ve stejný den se objeví také zmíněná standalone verze pro PC v přepočtu asi za 500 korun, pokud nemáte o původní hru zájem. A ta, jak už bylo řečeno, dorazí pak na konzole a cloudové streamovací služby zkraje roku 2022.
Pokud jste v minulosti nevyzkoušeli vzdělávací režimy Discovery Tour: Ancient Egypt a Discovery Tour: Ancient Greece, určitě jim dejte šanci. Možná budete sami překvapení tím, jak kvalitní jsou, a kolik informací se v nich nachází. Jednotlivé kapitoly jdou přitom opravdu do hloubky a všechna témata autoři prezentují zábavnou a poutavou formou. Prostě škola hrou. Pokud se už někde v Česku nebo na Slovensku dějepis učí tímhle způsobem, určitě nám dejte vědět.
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.