Pokud patříte k těm, koho mobilní Diablo Immortal neoslovilo nebo dokonce kritizujete monetizační model, který z vás po odehrání příběhové části může za silnější vybavení a plnohodnotné hraní PvP vytáhnout opravdu nemalé množství peněz, pak se určitě neřadíte k přehlížené skupině. Jediné, co se ale více než dva týdny po vydání hry začíná projevovat, je očividně nepřímá úměra mezi kritickými komentáři na sociálních sítích či Metacriticu oproti počtu stažení a skutečným příjmům. Jak totiž odhaduje statistický portál AppMagic, Diablo Immortal si už na mobilních zařízeních vyzkoušelo přes 8 milionů hráčů a Blizzardu vygenerovalo 24,3 milionů dolarů.
AppMagic: Diablo Immortal earned $24M+ in the first two weeks on GameDev Reports https://t.co/94bDMkWZ26
— GameDev Reports (@GamedevReports) June 17, 2022
Informace přehledně shrnuje stránka GameDev Reports, která dále rozepisuje, že 13 milionů dolarů utratili v Diablu Immortal hráči na zařízeních s operačním systémem iOS a o zbylých 11,3 milionů dolarů se postarali hráči na Androidu. Pokud vás zajímá průměrná útrata jednoho hráče, už titulek prozradil, že jde o částku 3,12 dolarů, zajímavé ovšem je, že například hráči na iPadu utratí v průměru více než dvojnásobek. Důležité je také dodat, že veškerá statistika vychází pouze z čísel z mobilních zařízení, takže je přirozeně otázkou, nakolik úspěšné je Diablo Immortal ve své PC verzi a jak jsou hráči ochotní utrácet na této platformě.
Co se týče rozvrstvení popularity podle jednotlivých zemí či regionů, nejvíce aktivní jsou hráči ve Spojených státech – postarali se o 26 procent z celkového počtu stažení a o 43 procent celkových útrat ve hře. Na druhém místě s ohledem na utracené peníze je Jižní Korea s 23 procenty, Japonsko na třetím s 8 procenty a čtvrté opanuje Německo s 6 procenty. Tohle všechno pak činí Diablo Immortal druhou nejúspěšnější mobilní hro od Blizzardu ve smyslu příjmů a je možné, že se bude žebříček měnit. Na prvním místě totiž stojí Hearthstone, který vyšel už v roce 2014 a jen v květnu pomohl Blizzardu k dalším 5 milionům dolarů.
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.
Cílovka jsou lidi co třeba vyrůstali na diablu, ale dnes už mají rodiny, děti, postel v práci a hrají to nárazově třeba v čekárně u doktora, ve vlaku atd.
Takový člověk má zaprvé peníze, zadruhé nestuduje videohry a za třetí taková hra na něj udělá dojem, protože hratelnost je zábavná, je to bez reklam, jede to hladce..Takže když narazí do bodu kdy by měl do hry začít sypat, tak to začne dělat.
A problém je, že ty lidi co jsou cílovka této hry se nejspíš ani nikdy nedostanou k informaci, že je něco špatně, tahle hra bude nasávat miliony hráčů i několik let po vydání a to bude doba, kdy se o té hře třeba už nebude mluvit a na pozadí budou miliony lidí co tam cpou část výplaty..
Win, win situace to rozhodně není, ti co se rozhodnou platit tak budou muset utrácet mnohem víc než se předpokládalo, f2p hráči budou muset hrát mnohem víc než se předpokládalo, nejlíp to dopadlo pro ty, co si dohrají základ a hru odinstalují, jenže pro ty hra dělaná rozhodně nebyla..