Když vývojáři z Valve na konci září vydali Counter-Strike 2, neobešlo se to bez zvednutého obočí. Příchodem hry totiž byla rázně ukončena éra Counter-Strike: Global Offensive, který byl nejnovější verzí zcela nahrazen, čímž ale hráči přišli o řadu věcí, na které byli roky zvyklí. Ať už šlo o některé funkční či obsahové záležitosti přímo ve hře, o stále pohřešované mapy, nebo o skutečnost, že CS2 není dostupné na Macu. Některé z chybějících věcí už vývojáři přidali, nyní ale vydávají prohlášení, podle kterého nebude s definitivní platností možné hrát Counter-Strike 2 na Macu a 32bitových Windows.
„V souvislosti se stále lepšími technologiemi jsme učinili složité rozhodnutí, přestat podporovat starý hardware spolu s DirectX 9 a 32bitovými operačními systémy,“ uvedli vývojáři. Hned v následující větě pak potvrdili, že podporu ztrácí také MacOS, na kterém ovšem údajně hrálo dosud jen méně než procento všech hráčů Counter-Striku. „Od nynějška bude Counter-Strike 2 exkluzivně dostupný jen na 64bitových Windows a Linuxu,“ dodávají pak vývojáři na srozuměnou. Hráči, kteří kvůli nepodporovanému hardwaru nemohou hrát CS2 a mají zaplacený tzv. Prime status, mají nárok na vrácení peněz, stejně jako ti, kdo většinu svého herního času v CS:GO odehráli na Macu. Zároveň ale musí jít o aktivní hráče, kteří Counter-Strike: Global Offensive hráli v době od oznámení po uvedení CS2.
CSGO Legacy – Legacy Version of CSGO is now appearing underneath „Betas“ tab for CS2.
byu/LuckyMadra inGlobalOffensive
Pokud se vás tento problém přímo dotýká, přichází vývojáři s ještě jednou zprávou, která může některé z těchto problémů částečně řešit. Jak už jsme uvedli výše, vydáním CS2 skončila možnost hrát předchozí verzi, tu však vývojáři nyní přidali do položky „betaverze“ a můžete si ji bezplatně stáhnout a hrát. Vývojáři nicméně varují, že podpora skončí 1. ledna 2024, což neznamená, že byste si už 2. ledna nezahráli, jen se už nebudete moci spolehnout na žádné opravy či vylepšení. Zároveň je zřejmé, že hrát se už bude pouze na komunitních serverech, to by ovšem neměl být žádný velký problém.
Pokud bychom se však měli vrátit k CS2, hra dělá vývojářům vrásky. V první řadě se neustále pracuje na opravách – ty poslední (marně) řeší například hitboxy, únik paměti nebo třeba nesprávné zobrazování nepřátel skrz hledí odstřelovačky s tím, že hráči hlásí další chyby a nedostatky. Druhou nepříjemností pak je fakt, že hráči dávají svou frustraci najevo, a bez ohledu na to, že Counter-Strike 2 využívá na Steamu původní stránku pro Counter-Strike: Global Offensive s miliony hodnoceními, nedávné recenze jsou alarmující. Se skóre 68 pozitivních ohlasů tak patří CS2 k nejhůře hodnoceným hrám od Valve, v nelichotivém žebříčku jej ale stále překonávají tituly jako Artifact.