Už v roce 2018 navázalo studio CD Projekt RED úzkou spolupráci s kanadskými vývojáři ze společnosti Digital Scapes. Veteráni z BioWare, Relicu nebo Radical Entertainment fungovali coby externí firma, která s odkazem na mnohaleté zkušenosti svých zaměstnanců nabízela širokou paletu činností spojených s herním vývojem. Konkrétně řečeno, Digital Scapes byli schopní dodat vše od obecné podpory vývoje, přes programování multiplayeru či animace, až třeba po cloudové služby. Není proto divu, že se vedle Cyberpunku 2077 v průběhu uplynulých let podíleli například na hrách jako Dead Rising, Mass Effect, Company of Heroes nebo Dying Light, tomu je ale pravděpodobně v tuto chvíli konec. CD Projekt totiž oznámil, že po třech letech úspěšné kooperace Digital Scapes kupuje a hned v navazujícím kroku přejmenoval studio na CD Projekt RED Vancouver.
„Proslulý tým z Digital Scapes patří k naším důvěrným partnerům. Odvedli velký kus práce během vývoje Cyberpunku 2077, když pomáhali s vývojem hry a optimalizací mnoha prvků,“ uvádí šéf produkce a technický ředitel Paweł Zawodny v tiskové zprávě. Právě výsledky společné práce přiměly mateřskou společnost CD Projekt k výše popisovanému kroku a integraci týmu pod jednotnou střechu. Nový tým pak má podle Zawodného pomoci vylepšit interní technologie a rozšířit možnosti celé skupiny CD Projekt. „Věříme, že velmi talentovaný tým z Digital Scapes je skvělým stavebním kamenem, na kterém chceme vybudovat CD Projekt RED Vancouver,“ dodává technický ředitel. Otevřeně tak dává najevo, že tým bude v nejbližších týdnech a měsících hledat nové zaměstnance a stane se určitou protiváhou polským pobočkám ve Varšavě, Krakově a Vroclavi.
Za nové vancouverské studio dále mluví jeho ředitel Marcin Chudy, shodou okolností Kanaďan s polskými kořeny.
„Jsme nadšení, že se můžeme připojit k týmu, které stojí za neskutečně zábavnými a rozsáhlými hrami jako je trilogie Zaklínač a Cyberpunk 2077. Věříme, že náš příspěvek v oblasti hratelnosti a technologií může [portfolio her od CD Projektu] udělat ještě zajímavější,“ ozývá se od lidí z Digital Scapes. Za nové vancouverské studio dále mluví jeho ředitel Marcin Chudy, shodou okolností Kanaďan s polskými kořeny. „Coby polský Kanaďan vidím obrovskou satisfakci v tom, že mohu stavět most mezi kanadským a polským herním odvětvím,“ dodává Chudy a vidí ve spojení obrovskou příležitost pro obě strany. Za zmínku nicméně stojí, že bez ohledu na necelých deset let fungování Digital Scapes se jedná o opravdu malinký subjekt o přibližně 12 zaměstnancích a je otázkou, co spojení s tak velkou firmou s týmem udělá. Zároveň není jasné, do jaké velikosti chce CD Projekt RED nové studio posouvat, jak už ale bylo uvedeno výše, noví zaměstnanci nepochybně přijdou, zvlášť když byli osloveni už v závěru tiskové zprávy.
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.