Pokud v tomhle trochu zvláštním herním roce narážíte na nedostatek zajímavých her, máme pro vás jeden tip. Za cenu kolem 500 korun si můžete na Steamu, Epic Games Storu, ale také na Switchi či PS5 koupit hru Caravan SandWitch, která je v prvních recenzích přirovnávána k velmi odlehčenému Death Strandingu. Samozřejmě toto srovnání berte s nadsázkou – za Caravan SandWitch stojí 15členné studio Plane Toast – atmosférou i náplní nicméně hru od Kojima Productions místy připomíná. Namísto spojování lidí, měst i celých oblastí vás ale v Caravan SandWitch čeká výprava za nalezením pohřešované sestry hlavního hrdniy, během které budete prozkoumávat, pomáhat ostatním lidem a tu a tam si trochu lámat hlavu při řešení drobných hádanek.
Hra byla uvedena už v průběhu minulého týdne, až během uplynulého víkendu se jí ale dostalo větší pozornosti. Neláme rekordy v počtu souběžně hrajících hráčů na Steamu – v maximu si na této platformě pustilo Caravan SandWitch méně než 1000 lidí – ale zaujala pěkným audiovizuálním zpracováním, zmiňovanou atmosférou a s tím spojenými pochvalnými recenzemi. Titul spadá do ranku pohodových nenáročných her, který by někteří z našich spolupracovníků označili za „cozy“ tituly (ahoj, Honzo!), a hlavní náplní je prozkoumávání herního světa a hledání zmíněné sestry. Sami vývojáři navíc upozorňují, že v Caravan SandWitch nenarazíte na boj, smrt, ani žádný časový limit, vše je jen o cestě vpřed se žlutou dodávkou. Vrcholem všeho tedy má být relaxace a příjemný pocit ze hry, která nemá nikoho stresovat ani vyzývat k usilovnému výkonu.
Zdroj: Studio Plane Toast
Kromě dialogů a úkolů spojených s pomocí ostatním lidem či robotům obsahuje Caravan SandWitch také prvky metroidvanií, když vám na některých místech nedovolí jet kupředu kvůli chybějícímu vylepšení. To je jeden z cílů prozkoumávání světa, jak ostatně dokazují i trailery. Vaší dodávku budete moci osadit novými nástroji, které jsou nezbytné pro další postup, ani to by ale nemělo na hráče klást v podstatě žádné větší nároky. Jak ostatně uvádí vývojáři v popisu hry na Steamu, smyslem bylo vytvořit hru pro všechny a nabídnout jim zážitek, který může zprostředkovat dobrý pocit z pomoci ostatním. Ne všechno je ale na hře přirozeně chváleno – ve dvou desítkách negativních recenzí na Steamu se objevuje například kritika namířená na přílišný důraz na enviromentální problémy, nekonzistentní příběh nebo některé bugy, glitche či absentující nastavení grafických efektů.
Dnes a denně se mluví o pečlivém výběru her kvůli časové vytíženosti redakce a pak článek o přinejlepším průměrné hře jen kvůli zmínce o DS.
A co se týče Vás pane Corvus, opravdu není na místě otevírat jakoukoli debatu na téma mozkové kapacity. Hezký den!
Ne, Tome, je to o dost jednodušší – prostě se mi ta hra líbila, tak jsem o ní napsal 🙂 A musím teda dodat, že se posledních pár týdnů nestačím divit, co všechno je potřeba nějakým způsobem neustále obhajovat.
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
A co se týče Vás pane Corvus, opravdu není na místě otevírat jakoukoli debatu na téma mozkové kapacity. Hezký den!