branding
Bungie pracuje na několika neoznámených hrách

Bungie pracuje na několika neoznámených hrách

Vznikají s podporou Sony. Pokračuje i žaloba hráče obžalovaného kvůli DMCA, vinu popírá

Zdroj: Bungie

Studio Bungie, které je známo především díky odstartování série Halo se hrou Halo: Combat Evolved v roce 2001 nebo díky sérii Destiny, v současné době pracuje hned na několika nových titulech. Všechny navíc mají vznikat ve spolupráci se Sony, což není příliš překvapivé vzhledem k tomu, že Sony v létě dokončilo akvizici studia, jež však neměla tvůrce připravit o volnost. Nové projekty, které má Bungie ve vývoji, zmínil na svém Twitteru hlavní designér Tom Farnsworth, který se ohlédl za předešlými jedenácti lety ve studiu, práci na Destiny a jeho postupném vydávání. „Za tu dobu jsme zcela změnili způsob vývoje her a podnikání a přešli jsme od krabicovek k live-service hrám,“ uvedl.

V dalším tweetu Farnsworth navázal naopak výhledem do budoucnosti a zmínil řadu dosud neoznámených projektů, jež vznikají za pomoci Sony, a láká případné zájemce do týmu. Konkrétnější bohužel není, ani nenaznačuje, čeho by se nové hry mohly týkat, ale připomeňme, že se už delší dobu proslýchalo, že Bungie po delší době „opustilo“ Destiny 2 a vrhlo se do vývoje zcela nové značky či značek. V dubnu 2022 se objevily pracovní nabídky prozrazující novou akční hru z pohledu třetí osoby, později se objevila i nabídka související s vývojem enginu pro mobilní hry. Poměrně nedávno se navíc začalo proslýchat, že by se mohli vývojáři vrátit ke své další značce, jíž je trilogie Marathon, jejíž první díl vyšel už v roce 1994. Ani to však zatím nijak oficiálně potvrzeno nebylo.

Hráč vystupující za studio možná skončí u soudu

Z trochu jiného soudku jsou pak nové informace ohledně žaloby YouTubera Nicka Minora ze strany Bungie. Minor vystupující též pod přezdívkou Lord Nazo, se měl vydávat za studio a neoprávněně zasílat tvůrcům modifikací, videí a dalšího obsahu nároky na autorská práva, což zároveň bral jako pomstu za předchozí porušení autorských práv, kterého se dopustil Minor sám. Ba co víc, na porušení autorských práv byly upozorněny i oficiální kanál studia a Destiny 2 na YouTube.

To se Bungie samozřejmě nelíbilo a Minora zažalovalo a jalo se vymáhat náhradu škody v celkové výši 7,65 milionů dolarů, přesněji 150 tisíc dolarů za každý vznesený nárok. Minor se stručně vyjádřil, přesněji řečeno popřel, že by se dopustil úmyslného jednání, jak bylo předloženo. K žalobě se nepřipojila žádná další strana a zítřejším dnem končí lhůta pro její úpravu, do 18. září 2023 mají pak být předloženy znalecké posudky. Pokud se poté strany mimosoudně neurovnají, dojde vše až k soudu, jenž je naplánován na 15. dubna 2024, tedy dva roky po vznesení prvního nároku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru