Společnosti EA a DICE začaly lákat na středu 23. října. V tento den se fanouškům konečně představí expanze War in the Pacific pro Battlefield V, která hráče zavede do Tichomoří. Pátá obsahová kapitola hru rozšíří přinejmenším o tři nové mapy. Znovu svedeme bitvu o ostrov Iwodžima, k ruce budeme mít nejméně sedm nových zbraní a k dispozici samozřejmě budou vedle amerických jednotek také ty japonské včetně příslušné bojové techniky.
Vyzkoušíme si mimo jiné vylodění, lákají vývojáři a osaháme si populární zbraně, jako je puška M1 Garand. Autoři ze studia DICE sami osobně vyrazili do Pacifiku, aby pořídili potřebnou dokumentaci ve snaze dosáhnout co možná nejpřesvědčivějšího výsledku. Toho chtějí samozřejmě docílit i za pomoci enginu Frostbite. Stávající hráče ale možná víc trápí otázka, zda bude stejně autentické jako prostředí i vybavení a další historické prvky, za které sklidila původní hra značnou kritiku. Tichomořské rozšíření přibude do hry samozřejmě zdarma a vyjít by mělo ještě letos.
Enter the fray in #Battlefield V’s War in the Pacific.
Watch the full reveal October 23: https://t.co/EHJqk6KlwS pic.twitter.com/bdASJPn8te
— Battlefield V (@Battlefield) October 21, 2019
DICE a EA se mezitím snaží hráče přesvědčit, aby nad Battlefieldem V nelámali hůl. Ve čtvrtek 24. října odstartuje už třetí ze tří naplánovaných bezplatných víkendů, jejichž cílem bylo nalákat do hry další potenciální zájemce. Minimálně u části fanoušků ale převládá přesvědčení, že poslední díl se navzdory slibnému rozjezdu a velkým nadějím nějak nedaří správně obstarávat. Zřejmě i proto je Battlefield V už nějakou dobu k dispozici i v předplatitelských programech EA Access a Origin Access.
Do Pacifiku jsme se vypravili bojovat už Battlefieldu 1942 z roku 2002. Nejspíš si také ještě vzpomenete na mapy jako Wake Island, Invasion of the Philippines, Battle of Midway, Coral Sea, Guadalcanal nebo už zmíněnou Iwodžimu. Znovu jsme se pak s japonským císařstvím utkali v roce 2009 v Battlefieldu 1943, který však nebyl plnohodnotným pokračováním, ale menší variací na první díl v nové grafice.
Válku v Tichomoří pak mapovaly i další akční hry a střílečky: Call of Duty: World at War, Medal of Honor: Pacific Assault nebo Medal of Honor: Rising Sun. V Pacifiku jsme ale bojovali nejen v FPS, inspiroval i autory v dalších žánrech. Za zmínku stojí taktické hry Battlestations: Midway a Battlestations: Pacific, ponorkový simulátor Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific nebo letadla Combat Flight Simulator 2.
A na jakou hru z tohoto prostředí vzpomínáte vy a baví vás vůbec boje na prosluněných písčitých plážích?