branding
Call of Duty: Warzone, Activision, Anti-cheat pro Call of Duty měl uniknout na veřejnost

Anti-cheat pro Call of Duty měl uniknout na veřejnost

Podle věrohodné fanstránky se k Ricochetu dostali autoři cheatů jen krátce po představení

Zdroj: Activision
15. 10. 2021
Název: Call of Duty: Warzone Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 3. 2020

Ve středu večer představili zástupci Activisionu nový anti-cheatovací systém Ricochet, který se má postarat o férové podmínky v Call of Duty: Warzone a později i v dalších dílech série, počínaje Vanguardem. Vzkazy vývojářů, krátké video a zejména pak podrobný blogový příspěvek vlil hráčům naději do žil, bez ohledu na poměrně přímočarý přístup Ricochetu, vstupujícího až do jádra operačního systému. Skoro se zdálo, že hráči jsou ochotní vyměnit cokoliv za to, aby už ve hře nenaráželi na cheatery, kteří kazí zábavu všem okolo. Podle aktuálních náznaků se ale zdá, že zdrojový kód Ricochetu padl do rukou výrobcům cheatů, když měl necelý den po úvodní prezentaci uniknout na internet. Informaci přináší renomovaný fanouškovský portál ModernWarzone s odvoláním na blízké zdroje a několik screenshotů.

„Dnes se na Twitteru a diskuzních fórech o cheatech objevily zvěsti o úniku systému Ricochet, ačkoliv v té době neexistovaly důkazy, zda uživatelé lžou, nebo ne,“ říkají redaktoři ModernWarzone na úvod poměrně smutného článku. Hned vzápětí ale přidávají, že byli anonymně osloveni nejrůznějšími zdroji této zprávy a po prozkoumání souborů potvrzují, že zdrojový kód Ricochetu skutečně unikl na internet. Co víc, z uzavřených skupin se prý už rozšířil na veřejná diskuzní fóra a přístup k Ricochetu tak má mít kdokoliv bez omezení. „Rychlost, jakou se tento únik rozšířil, spolu s počtem zdrojů, které se k němu dostaly a potvrdily ho, ukazuje pravděpodobně na to, že soubory jsou velmi užitečné pro celou komunitu cheaterů,“ tvrdí ModernWarzone.

Znamenalo by to, že autoři cheatů mohou začít v doslova luxusním předstihu začít vytvářet potřebné nástroje, které mohou podle doposud fungujících pravidel nabízet hráčům a bohatnout na tom, že nejsou ochotní prohrávat. Pokud k úniku skutečně došlo, pro Activision, resp. příslušné vývojáře Call of Duty, by to znamenalo nutnost celý projekt ukončit, nebo přinejmenším výrazně modifikovat, aby žádnou část původního zdrojového kódu nebylo možné znovu využít pro výrobu cheatů. Nepříjemné by to bylo pochopitelně i pro hráče – samozřejmě ty poctivé – a není vyloučeno, že by se případná kauza mohla projevit i v prodejích a přijetí Vanguardu. Všechno ale může mít paradoxně i dobrý konec.

Existuje totiž teorie, kterou komentuje i ModernWarzone, podle které může jít o řízený únik v podobě návnady, na kterou autoři cheatů alespoň v prvních hodinách skočili. Článek se odvolává na zprávu společnosti Activisionu o bezpečnosti jejích her, v níž se uvádí, že tým vývojářů zodpovědný za nový anti-cheat je složen s bezpečnostních odborníků se zkušenostmi z celé řady odvětví. Není proto úplně nemožné, že si chtěli vyzkoušet nabízený postup, který by ostatně nebyl v prostoru videoher novinkou. Navíc, jak upozorňovali vývojáři ve středu večer, Ricochet není jen software, který si hráči nainstalují na svém PC, ale také neuronová síť spojená s umělou inteligencí, která se má starat o další nezbytné složky systému, jako je odhalování vzorců chování hráčů s cheaty, způsoby jejich střelby či míření, na základě kterých by mělo být odhalování podvodníků efektivnější.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru