branding
Call of Duty: Warzone, Activision, Activision propustil třetinu testerů z Raven Software

Activision propustil třetinu testerů z Raven Software

Zaměstnancům oddělení slibovali vyšší platy, místo toho byli vyhozeni. Teď vyšli na protest

Zdroj: Activision
6. 12. 2021
Název: Call of Duty: Warzone Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 3. 2020

Vývojáři ze studia Raven Software, kteří se od roku 2010 podíleli na vývoji série Call of Duty, včetně Warzone, spolu s ostatními pověřenými týmy, přišli přibližně o třetinu testovacího oddělení, tedy 12 lidí. Podle listu Washington Post momentálně probíhá ve studiu restrukturalizace, jehož součástí je rušení smluv s lidmi, kteří pro Raven Software pracovali na dohodu o provedení práce. To vše navzdory předchozím náznakům vedení Activisionu, kterému studio patří, že se nad rámec všech plánovaných změn zlepší podmínky právě pro tyto zaměstnance. Ne všichni ale měli mít tolik štěstí, aby dosáhli na lepší platové ohodnocení i plnohodnotnou pracovní smlouvu a museli studio opustit.

„Cítím se zlomen a zrazen,“ řekl listu Washington Post jeden z dnes již bývalých zaměstnanců. „Většina z lidí, kteří dostali pozvání na schůzku, byli vyhozeni,“ měl říct další ze zaměstnanců s odkazem na jednání, která mají v Raven Software probíhat od 3. do 8. prosince. Právě na nich se mají jednotliví testeři dozvědět, zda jim bude zvýšen plat na částku 18,50 dolarů za hodinu, nebo zda si budou muset hledat jiné zaměstnání. Schůzky prý měly začínat slovy – neudělali jste žádnou chybu, ale… – po kterých se dotyční dozvěděli špatné zprávy.

„Jsem z toho zdrcen. Mým přátelům v testovacím oddělení Ravenu bylo dlouhé měsíce slibováno, že Activision pracuje na platové restrukturalizaci, aby jim mohl zvýšit plat. Dnes, jeden důležitý člen týmu za druhým, dostal padáka,“ napsal na svůj Twitter komunitní manažer studia Austin O’Brien. Dodává také, že dříve bylo testerům slibováno, že se přesunou do nových kanceláří ve wisconsinském městě Madison, nic z toho už ale neplatí a jejich pracovní vztah s Raven Software má být ukončen 28. ledna příštího roku. „Vůči těm lidem je nefér, když jim slíbíme něco lepšího, a pak je přinutíme odejít,“ dodává O’Brien a neskrývá své naštvání.

Není očividně jediný, komu se situace v testovacím oddělení nelíbí, takže bylo jen otázkou času, než se ozvou další zaměstnanci a vyjádří svůj nesouhlas. Tak se stalo v průběhu dnešního dne, když zaměstnanci testovacího i dalších oddělení vyšli na protest a požadují po vedení, aby bylo všem testerům nabídnuto zůstat coby plnohodnotní zaměstnanci se smlouvou a všemi benefity, které z ní náleží. Bavíme se zejména o zdravotním pojištění, které ve Spojených státech není povinné, ale v rámci zaměstnaneckých smluv jde o velmi důležitou část smlouvy. Zaměstnanci studia zmínili také úspěchy, které má Raven Software v poslední době na kontě – zejména pak Call of Duty: Black Ops Cold War a hlavně Warzone, na kterém se podílí nejvíc. Pracovní aliance na podporu zkvalitnění pracovních podmínek v Activisionu pak na Twitteru uvedla, že řada testerů se přestěhovala do Wisconsinu na vlastní náklady jen proto, aby mohla pracovat pro zmiňované studio a i z toho důvodu má být přístup vedení neférový a hodný opětovného posouzení.

Ne všichni ale souhlasí s kritikou a protestními pochody. Objevují se i komentáře, že Raven Software, potažmo Activision, lidem pracujícím na dohodu nic nedlužil a že je to zkrátka realita. Navíc je pravděpodobné, že po medializaci celého problému oněch 12 testerů najde uplatnění a klidně rovnou ve Wisconsinu, kde si nové studio založil začátkem roku ZeniMax Online.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru