Jarek Kolář, který dříve pracoval na hrách jako Tajemství Oslího ostrova, 7 dní a 7 nocí, Flying Heroes, Vietcong, Mafia II a III, ale i ve studiích Bohemia Interactive nebo BadFly Interactive, na Twitteru oznámil založení nového týmu. InGame Studios sídlí v Brně a pracuje na nové atmosférické kooperativní first person akci pro PC a konzole na Unreal Enginu. Jarek Kolář studio vede.
Každý čtvrtek autoři upozorní na nějakou hru, která je ovlivnila. Jako první přišel na řadu podle očekávání Vietcong.
Tým je složený z veteránů, kteří se podíleli na mnoha slavných českých hrách za uplynulých 20 let. V tuto chvíli má studio 40 interních zaměstnanců a 40 externistů po celém světě. To je úctyhodný počet na začínající firmu. Vývojáři přitom hledají další kolegy – programátory a level designéry.
Autoři pracují na dosud neoznámeném projektu, o kterém nám zatím nemohou říct víc. Každý čtvrtek ale upozorní na nějakou hru, která je ovlivnila. Jako první přišel na řadu podle očekávání Vietcong, o jehož comebacku nebo nějakém duchovním nástupci se v uplynulých měsících spekulovalo opakovaně. Sedm lidí z InGame Studios na hře přímo pracovalo a většina ji hrála.
I would like to announce that there is a new game dev company @ingame_studios in Brno, working on the best atmospheric and cooperative first-person shooter games for PC and consoles using the Unreal Engine. I happen to be the Managing Director of this company. More info later…
— Jarek Kolar (@JarekKolar) March 31, 2021
Vývojáři vypichují, že je inspiruje pohlcující singlový zážitek, nekompromisní kooperace, trvanlivost díky multiplayeru, hratelnost nadřazená grafice, důraz na zvuk nebo výrazná hudba. Hra také přišla s několika zajímavými inovacemi, na které InGame Studios upozorňují. Namátkou stojí za zmínku minimalistický HUD, voice chat zohledňující vzdálenost či jediný život v coopu kvůli napětí.
Nová hra od brněnského týmu nemusí být zrovna další Vietcong, ale mnohé indicie nasvědčují tomu, že půjde minimálně o něco podobného. InGame Studios už mají profil i na Instagramu, kde můžete nakouknout do jejich budoucích kanceláří. Sledovat vývojáře lze také na Twitteru.