branding
Hliníkové Joy-Cony pro Switch evokují retro hardware

Hliníkové Joy-Cony pro Switch evokují retro hardware

Co takhle nahradit plast kovem? Luxusní příslušenství má malé detaily odkazující na klasiku

Zdroj: Boxy Pixel
8. 1. 2021

Máte rádi videohry a chtěli byste trochu víc luxusu? Malá společnost Boxy Pixel se specializuje na výrobu hliníkového příslušenství pro různá herní zařízení, převážně handheldy. S jejich náhradními díly si můžete dopřát třeba Game Boy v kovovém pouzdře. Teď se výrobce zaměřil i na moderní Switch od Nintenda.

Není to levná sranda

V nabídce má hliníkové Joy-Cony i jednotlivá tlačítka. Sami si můžete vybrat, zda si přejete jen obaly, tlačítka anebo oboje. Tedy teoreticky, ale k tomu se ještě dostaneme. Za normálních okolností je třeba si tuto parádu od Boxy Pixel doma zkompletovat, přičemž patřičnou dokumentaci najdete přímo na webu výrobce. To ale není přirozeně pro každého.

Naštěstí v případě Joy-Conů je možné připlatit si i za sestavení kompletních ovladačů s využitím nových OEM komponentů. A tím se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu, a sice ceně. Není to totiž vůbec levná sranda. Jen samotné obaly pro Joy-Cony vás vyjdou normálně na 115 dolarů, nyní jsou ve slevě za 99 dolarů. Tlačítka a křížový ovladač stojí dalších 22 dolarů a za sestavení kompletního nového páru si musíte připlatit ještě 114 dolarů.

Výsledek vypadá moc pěkně, i když to je samozřejmě vždy otázka vkusu, ale není to zrovna lidovka. Na výběr jsou i tři barevné variace – přirozená barva hliníku, fialová a černá. U čudlíků pak vedle světlé a tmavé varianty můžete sáhnout i po stylové černo-červené kombinaci inspirované třeba ovladačem pro NES.

Zajímavé jsou i další detaily. Zářezy na pravém Joy-Conu imitují mřížku reproduktoru z původního Game Boye. Podobné linie najdete i zezadu. A samozřejmě D-pad je tady klasický celistvý křížový ovladač a nikoli jednotlivá tlačítka, jak je tomu na originálu od Nintenda. Což je ostatně i důvod, proč sice teoreticky můžete objednat jen obal Joy-Conů nebo jen tlačítka, ale prakticky je nezkombinujete s těmi oficiálními a museli byste si druhý kousek vyrobit třeba na 3D tiskárně.

Za Boxy Pixel stojí nadšenec z amerického Michiganu a pokud byste to s “hliníkovým Switchem” přeci jen mysleli vážně, zasílá i do Česka a na Slovensko.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru