Ve sci-fi simulátoru Elite: Dangerous lze dělat mnoho věcí – můžete si jen tak sami poletovat vesmírem, obchodovat s NPC, prozkoumávat Mléčnou dráhu na vlastní pěst, anebo lze vzít partu kamarádů a objevovat zákoutí vesmíru společně. V takovém případě se fantazii meze nekladou a mohou vznikat i velkolepé výpravy. Příkladem jedné takové byla loni expedice Distant Worlds. Ta měla celkem 1153 členů, trvala od počátku ledna téměř pět měsíců a dodnes patří k největším organizovaným akcím svého druhu. Letos ale bude tato událost ve velkém stylu překonána, neboť již 13. ledna se odstartuje expedice Distant Worlds 2.
Jejím cílem je opět o něco více prozkoumat realisticky pojatou simulaci naší domovské Mléčné dráhy, jež ve hře čítá více než 400 miliard hvězdných soustav. Z nich je objeveno jen naprosté minimum, a to navzdory celé sérii organizovaných expedicí. Ucelený výčet těch větších si můžete projít například na webu Elite Dangerous Star Map. Právě tam je také patrné to, že plánovaná výprava Distant Worlds 2 bude dosud největší.
Pokud již s Elite: Dangerous máte nějaké zkušenosti, ale nevíte, jak taková expedice probíhá, předně je třeba upozornit na to, že stovky až tisíce účastníků se naráz potkat nikdy nemohou. Hra dokáže v jednotlivých seancích propojit maximálně desítky hráčů, kteří se navíc rozdělí dle jimi zvolené platformy. Všichni pak ale mají dle instrukcí expedice sledovat dění na oficiálním Discordu. Tam je možné hlídat postup ostatních průzkumníků a navrch také jde o kanál využívaný organizátory akce.
Svůj úděl berou velmi vážně a předem například hráče vyzývají, aby si zvolili vlastní unikátní roli v týmu a pozorně si pročetli instrukce a předběžný plán. Potřeba totiž nebude jen doletět z bodu A do bodu B, ale cestou se musí splnit také řadu dílčích cílů. Mezi ně patří nutnost obrany proti případnému nepřátelskému odporu i jiné a podstatně mírumilovnější činnosti – namátkou výzkum případných nalezených forem života či geologický průzkum. K nezaplacení budou také těžaři zajišťující palivo pro jednotlivé letky a třešničkou na dortu je rovněž přislíbená přítomnost desítek herních novinářů. Ti se zavázali k tomu, že o cestě budou informovat veřejnost, a to ať už přímo ve hře, či skrze média i v reálném světě.
Znalci hry a jejích mechanismů nemají pochyb o tom, že komunita dokáže vytvořit unikátní příběhy. Jako jeden příklad za všechny lze zmínit story opuštěné kapitánky Persery, která se přepočítala a zůstala se svojí lodí trčet daleko za hranicí prozkoumaného vesmíru. Snahy o její záchranu se ujala skupina záchranářů přezdívaných Fuel Rats, kteří své snažení vysílali živě na Twitchi. Došlo k tomu těsně před vánočními svátky právě před rokem a zpráva o problémy zmítané záchraně se tehdy dostala do řady herních médií a byla živým důkazem toho, jak vynalézavá a semknutá komunita okolo Elite: Dangerous vlastně je.
Kromě několika desítek organizátorů z řad komunity se nově plánování expedice zúčastnili i zástupci z řad vývojářů. Ti mají na starost některé z ještě nezveřejněných dílčích úkolů a nechají hráče vyzkoušet rovněž část z nových mechanik hry. V případě zájmu určitě neváhejte, registrace je stále ještě otevřená a dostupná na fórech hry. Další informace včetně předběžných cílů expedice i mapy plánované trasy napříč naší galaxií si můžete prohlédnout na encyklopedické stránce či na speciálním webu.
Pro zpestření můžeme závěrem ještě poukázat na sérii pozoruhodných statistik. Expedice odstartuje v systému Pallaeni, povede skrze celkem 13 průchozích bodů a zakončena bude v soustavě Beagle Point. Výprava účastníky zavede do vzdálenosti 65 tisíc světelných let od Slunce a skončit by měla 10. května. Oficiální seznam účastníků již nyní obsahuje přes 8600 přihlášených hráčů a nadále roste. Celkové statistiky letky jsou k vidění zde, v průběhu expedice pak můžete na tomto odkazu sledovat, kolik hráčů dokázalo dosáhnout jednotlivých waypointů.
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.