Doba, kdy si fanoušci bílého sportu mohli vybírat mezi kvalitními sériemi jako Virtua Tennis, Top Spin, Smash Court Tennis nebo Grand Slam Tennis se už asi nikdy nevrátí. Přeci jen se ale v posledních letech začíná blýskat na lepší časy. Pokud jde o kvalitu, rozhodně se mají autoři kam posouvat, ale výběr tenisových simulací zase začíná připomínat ty šťastnější roky. V lednu vyšel AO Tennis 2 od australského týmu Big Ant Studios, jehož vydavatelem se stala společnost Nacon, dříve známá jako Bigben Interactive. Bigben přitom už dříve vydal Tennis World Tour z roku 2018 od studia Breakpoint, který přišel na trh ve stejném roce jako první AO Tennis. A právě Tennis World Tour se nyní vrací s druhým dílem. Ale co je vůbec nejzajímavější, nepracují na něm původní vývojáři z Breakpointu, ale právě jejich rivalové z Big Ant Studios. Jen pár měsíců po vydání AO Tennis 2 tak zjišťujeme, že už v jejich kancelářích vzniká další tenisová hra.
Nacon se sice pochlubil, že první díl prodal přes 700 tisíc kopií, ale většina fanoušků si pamatovala, v jak žalostném stavu přišla hra na trh.
Že se chystá pokračování Tennis World Tour, jsme se dozvěděli už v květnu. Tehdy nás sice vydavatel lákal na zářijové vydání, ale nechtěl prozradit podrobnosti a právě to, kdo na hře vlastně pracuje. Nacon se sice pochlubil, že první díl prodal přes 700 tisíc kopií, ale většina fanoušků si pamatovala, v jak žalostném stavu přišla hra na trh. Později vyšlo dokonce najevo, že vydání bylo uspěcháno, aby titul mohl doprovodit skutečný turnaj French Open, přičemž postrádal mnohé klíčové prvky včetně některých, které samotní vývojáři slibovali. Jednoduše řečeno, nestihli na Day 1 dokončit vše, co měli v plánu. I první AO Tennis měl své problémy a napravoval si reputaci ještě před vydáním regulérní dvojky edicí AO International Tennis, kterou samotní autoři označovali v podstatě za novou hru. Zjevně ale z tohoto souboje odešli jako vítězové. A nejenže začátkem roku ukázali nějaký pokrok v AO Tennis 2, ale nyní mají napravit reputaci i konkurenčnímu titulu.
Nacon ukázal první gameplay video a tvrdí, že počin je od základu přepracovaný. Vývojáři přidali nové animace, větší realismus nebo novinku v podobě načasování úderů. Podobně jako v AO Tennisu bude díky tomu míček přesnější a svižnější. Podobně bude přepracován i servis rovněž s větším důrazem na přesnost. Hru pohání nový engine, i když není jasné, zda jde o technologii z AO Tennisu. Minimálně ji ale připomíná při detailním pohledu na zpracování trávy, která je znovu jen rozplácnutou texturou na placaté zemi. V každém případě umožnila zdvojnásobit množství animací hráče, díky čemuž je utkání plynulejší, má lepší dynamiku i rytmus. Novinkou je i čtyřhra, kterou si můžete užít také v on-line i lokálním multiplayeru, a nechybí ani možnost vyřešit hádku o míček prostřednictvím jestřábího oka.
Nacon a Big Ant si pochvalují spolupráci na AO Tennisu 2 a chtějí pokračovat v navázaném partnerství. Vydavatel autory chválí jako specialisty na sportovní simulace, není ovšem jasné, nakolik se jejich dvě tenisové značky budou podobat. Nedočkali jsme se třeba zatím žádné zmínky o editoru, který je jednou z hlavních předností AO Tennisu. Umožnil totiž do hry díky komunitě vložit v podstatě libovolného existujícího tenistu i turnaj. Těšit se ale můžeme na licencované stadiony i hráče. Zatím nás firmy lákají na kurt Manuela Santany v Madridu nebo OWL Arenu v německém Halle. Zdá se však, že Tennis World Tour přišel o licenci na French Open a tenisový areál Stade Roland-Garros. Ve hře se podle tiskové zprávy objeví 38 hvězd mužského i ženského tenisu, mezi nimi například Rafael Nadal, Roger Federer nebo Ashleigh Bartyová. Trailer předvádí ještě Wawrinku nebo Zvereva. Samozřejmostí jsou režimy jako kariéra, rychlý zápas nebo jednotlivé turnaje.
Hra vyjde na PC i konzole letos v září. Tennis World Tour 2 míří konkrétně na PS4, Xbox One a Switch.
Jak už jsme psali dříve, australský tým Big Ant Studios sídlící v Melbourne možná u nás není tak známý, ale existuje skoro 20 let. Na kontě má přitom celou řadu sportovních her. Specializuje se ovšem na sporty u nás ne tak populární, jako je ragby, lakros nebo kriket.