branding
No Man’s Sky, Hello Games, V No Man’s Sky vzniká futuristický bermudský trojúhelník

V No Man’s Sky vzniká futuristický bermudský trojúhelník

Hráčí umístili do krajiny vraky tisíce let starých korábů. Dioramata vyrábí z bloků základen

22. 10. 2019
Název: No Man’s Sky Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: , Datum vydání: 9. 8. 2016

Bermudský trojúhelník je dodnes spojován se záhadami, i když se rozumných vysvětlení mizejících letadel i lodí nabízí hned několik. Přesto neexistuje jednotný názor, a právě proto přitahují ztracené stroje pozornost hledačů záhad, kteří nešetří fantastickými teoriemi. Parta podobných nadšenců se tak rozhodla využít popularity záhadné oblasti a dala si za úkol vytvořit podobně přitažlivé místo i ve světě sci-fi akce No Man’s Sky. Jejich cílem je vytvořit vesmírní bermudský trojúhelník, kde se to bude hemžit vraky lodí a kam se budou zvědaví hráči vydávat, aby pátrali po původu tajemných vraků.

Projekt Bermuda má na starosti sedm tvůrců, kteří jej zasadili do oblasti spravované komunitou hráčů pod označením Amino Hub. Do kopců umisťují torza obrovských vesmírných korábů a křižníků, uměle vytvořených za pomoci předem připravených částí pro tvorbu základen. Jednotlivá místa tisíce let starých havárií ale při pohledu na video vypadají poměrně autenticky a zejména při pohledu z výšky nechávají v kombinaci s představivostí rozehrát i zajímavé příběhy a osudy neexistujících posádek. Pozadí smyšlených nouzových přistání či ztroskotání však autoři projektu zatím nevymysleli a soudě podle reakcí v komentářích pod výše uvedeným videem to vypadá, že teorie už nechají na hráčích.

Nejde totiž o nic malého – o náročnosti a rozsahu projektu svědčí mimo jiné tweet jednoho z tvůrců, ve kterém naznačuje obtíže spojené s novými technikami tvorby i obrovské množství stavebních bloků, které využili k výrobě největších částí ztroskotaných korábů. „Sila jsou jen částí celé stavby. Máme 4 základny, dohromady přibližně 15 tisíc bloků. Využíváme k tomu navíc úplně nové postupy, nebo takové, které nejsou moc běžné. Doufám, že se vám bude výsledek líbit a bude odpovídat vynaloženému času,“ říká nadšenec s přezdívkou JC Hysteria za celý tým.

Tím nejlepším na celém projektu nicméně zůstává přirozenost, se kterou jsou havarované lodě umisťovány do krajiny. Jak už bylo uvedeno výše, záměrem je, aby místa působila starobyle a majestátně, čehož se s ohledem na detaily podařilo spolehlivě dosáhnout. Kreativita tvůrců navíc pomáhá tomu, aby i zdánlivě obyčejné kusy funkčních základen – jako jsou například věže s anténami – působily jako kostry lodí, do kterých se zakousl zub času a zbavil je plátování. A i když se pořád bavíme o uměle vytvořených strukturách, je rozhodně příjemné sledovat zachycení jejich postupného rozpadu a roztříštění po dopadu. Pokud byste navíc chtěli místo navštívit už teď, můžete se vydat do regionu Ocopadica, konkrétně pak na souřadnice QETE:064A:0082:01B9:0022, kde sídlí již zmiňovaná skupina Amino Hub. Dál už určitě trefíte!

Skutečný bermudský trojúhelník

Ufologové a milovníci záhad mají jasno, v bermudském buďto straší, nebo za vším stojí mimozemšťané po dlouhá desetiletí unášející plavidla i letadla. O této oblasti slyšel už snad každý, pravdou ale je, že se jedná spíše o ústně předávanou legendu, než o statisticky dokázaný problém. Jde o často využívanou námořní i leteckou trasu s větší hustotou dopravy, což už samo o sobě poskytuje jedno z možných vysvětlení – více provozu láká více nehod. Nicméně ponecháme-li stranou čiré spekulace, tak se nejčastěji skloňuje varianta uvolňujícího se methanu z mořského dna. V takovém případě se proplouvající loď může náhle ocitnout v kapse vody s podstatně menší hustotou a to může vést k jejímu propadnutí. Stejný osud by mohl teoreticky potkat i letouny a opomíjet v souvislosti s tímto vysvětlením nelze ani to, že methan je hořlavý a kontakt velké kapsy unikajícího plynu s jiskrou z libovolného dopravního prostředku by mohl způsobit rychlou katastrofu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru