branding
Microsoft Flight Simulator 2024, Microsoft, Flight Simulator 2024 používá zvířata z Planet Zoo

Flight Simulator 2024 používá zvířata z Planet Zoo

Zařídil to game director, který se přátelí s lidmi z Frontieru. Stav hry se zlepšuje

Zdroj: Microsoft
21. 11. 2024
Název: Microsoft Flight Simulator 2024 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2024

Ačkoliv mají vývojáři ze studia Asobo momentálně plné ruce práce s tím, aby uvedli Flight Simulator 2024 do plně funkčního stavu, před vydáním byla publikována řada rozhovorů s game directorem Jorgem Neumannem, z nichž vyšlo najevo několik zajímavostí. Jak nepochybně víte, už od předchozího dílu se autoři víc než kdy jindy v minulosti soustředili kromě věrné simulace letu a podmínek spojených s jednotlivými letouny také na zpracování povrchu. Ve smyslu topografie a hlavně jednotlivých přírodních či urbanistických elementů šlo o obrovský posun kupředu, v případě Flight Simulatoru 2024 ale zašli vývojáři podle Neumanna ještě dál. Součástí jejich plánů pak byly snahy o co nejrealističtější znázornění přírody, tedy nejen lesů, luk, vodních toků nebo jednotlivých povrchů, ale samozřejmě i zvířat. A možná vás překvapí, od koho si nechali vývojáři z Asobo pomoci.

Jak uvedl Neumann v rozhovoru pro magazín PC Gamer, detailně zpracovaná zvířata nepochází z dílny jeho studia, ale od lidí z Frontier Developments. Konkrétně jde samozřejmě o tým, který stojí za hrou Planet Zoo, ve které se soustředili právě na co nejvěrnější zpracování zvířat a Neumann se k nim dostal doslova ze známosti. „Nevím, jestli je znáte, ale mimo jiné udělali Planet Zoo. Tak jsem zavolal svému kamarádovi, generálnímu řediteli,“ prozradil Neumann upřímně. Popsal pak telefonát s Jonnym Wattsem, kterého se zkrátka zeptal, zda by si mohl pro Flight Simulator půjčit zvířata z Planet Zoo a odpověď prý byla velmi pozitivní. „Takže jsme prostě vzali všechna ta zvířata a nacpali je do našeho světa, což je strašně cool,“ dokončil Neumann historku. Pokud by vám tedy byla zvířena při vašich toulkách světem povědomá, už víte, proč tomu tak může být.

Neumann ale samozřejmě nemluvil jen o zvířatech a snažil se vypíchnout ještě některé další aspekty týkající se tvorby naší planety pro potřeby Flight Simulatoru 24. V první řadě řekl, že ambicí studia Asobo bylo, aby grafika na zemi vypadala tak dobře jako v nějaké standardní střílečce. Za tímto účelem analyzoval tým satelitní data a označil 28 tisíc různých „dlaždic“ povrchu, s nimiž dále pracovali. Dokážou tak jednoduše určit v rozlišení 100 x 100 metrů, o jaký se jedná povrch – od malých říčních kamínků, přes asfalt, až po trávu – o co přesně se jedná a spojit to s fyzikálním enginem hry. Ve finále to pak znamená, že když se například pokusíte přistát s lehkým letadlem na dlaždici označené jako zoraná půda, s největší pravděpodobností v ní skončíte přední částí letounu zapíchnutí. Fyzikální systém ale funguje se všemi 28 tisíci dlaždicemi a ovlivňuje adekvátně všechna letadla.

Díky rozřezání země na malá políčka a pokročilé systémy, které určují ze satelitních dat, co dalšího se v nich nachází, tak může Neumann například říct, že ve Flight Simulatoru 2024 jsou 3 biliony stromů. A skutečně se jedná o naše biliony, nikoliv anglické miliardy. „S jistotou teď také víme, kde jsou například kameny a další podobné věci,“ nechal Neumann nahlédnout do neuvěřitelně detailní práce, se kterou naší planetu pro hru zpracovávali. Část z toho, proč si ji hráči mohou, nebo s ohledem na aktuální situaci spíše budou moci užít, se pak skrývá v cloudu a načítání příslušných dat do hry přes internet. I díky tomu ale může Flight Simulator 2024 vypadat tak dobře a nabídnout ještě lepší zážitek. Vývojáři se nicméně stále potýkají s problémy, které se objevily hned ve chvíli, kdy byla hra uvedena – ačkoliv servery v tuto chvíli odbavují hráče, kteří už mohou titul hrát, situace stále není optimální. Vývojáři nicméně podle poslední aktualizace navýšili kapacitu serverů a vidí, že se připojuje větší množství hráčů. „Tohle ale není zážitek, který jsme pro hráče chtěli mít a omlouváme se celé komunitě,“ uzavírají nicméně.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru