branding
God of War Ragnarök, Sony Interactive Entertainment, God of War Ragnarök se mohlo odehrát o dost jinak

God of War Ragnarök se mohlo odehrát o dost jinak

Brzký střet měl výrazně ovlivnit a změnit celou hru. Scenárista odhalil původní koncept

Zdroj: Sony
14. 2. 2023
Název: God of War Ragnarök Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:
Datum vydání:
9. 11. 2022
19. 9. 2024 (PC)

Hře God of War Ragnarök se od jejího vydání v listopadu nadále daří. Hned v prosinci získal nejvíce cen na The Game Awards 2022, i když tu hlavní mu vyfoukl Elden Ring, a na začátku února jsme se dozvěděli, že se titul může pyšnit 11 miliony prodaných kopií. Nedávno byl do hry přidán fotomód a na jaře bude hra doplněna o režim New Game Plus, aby bylo možné si ji projít znovu, ale zároveň i trochu jinak. Takto velká hra každopádně nabízí i mnoho detailů a skrývá různá tajemství, přičemž jedno z nich bylo nyní odtajněno.

Narrative director Matt Sophos a narrative designer Richard Gaubert, kteří zároveň u Ragnaröku pochopitelně působili i jako scenáristé, v dalším zajímavém rozhovoru pro MinnMax odhalili svůj původní příběhový záměr a dávný koncept hned úvodu hry, který by výrazně ovlivnil celé její vypravování a směřování. I když se jedná o obsah skutečně rané verze projektu a k ničemu takovému nakonec nedošlo, přesto pro jistotu upozorňujeme na možný částečný spoiler, který se může přece jen trochu vztahovat i k současné podobě hry.

Autoři scénáře původně Kratovi v úvodu hry nachystali jiný osud a v brzkém souboji s Thorem neměl vyváznout, ale padnout. Neměl však zemřít natrvalo a do děje hry měl později ještě zasáhnout, ovšem veškerá tíha příběhu by dopadla na mladého Atrea, který by měl nakonec Krata zachránit z podsvětí. Zároveň by došlo k velkému časovému skoku o 20 let kupředu a výrazně se tím změnila celá hra společně s novým protagonistou. Tento koncept byl ale nakonec, jak moc dobře víme, zavržen. Jedním z důvodů podle Sophose bylo to, že narušoval témata, o něž se vývojáři snažili, například včetně dalšího vývoje vztahu mezi Kratem a Atreem.

„Věděli jsme, že chceme, aby byl příběh o tom, jak se odpoutat a změnit se. Celá severská mytologie je o osudu a proroctví a my jsme chtěli říct, že je to kravina. Není nic, co by se nedalo přepsat, pokud jste ochotni se změnit, učinit změny ve svém životě, a tak se nenechat svázat osudem. Když nám došlo, že to je ten příběh, který chceme vyprávět, věděli jsme, že Kratos nemůže zemřít,“ vysvětlil Sophos a dodal, že pasáž, v níž Kratos během boje s Thorem na chvíli přece jen zemře, ale nijak na tento původní koncept nenavazuje.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru